Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Przedstawienie nt. narkotyków2017-10-19  
   We wtorek, 17 października odbyło się przedstawienie profilaktyczne dla klas gimnazjalnych i klas siódmych szkoły podstawowej.

,,Styl życia lansowany przez media i wymuszany przez rówieśniczą presję sprawia, że dla młodych ludzi spotkania towarzyskie i zabawa nieodłącznie kojarzą się z alkoholem i sięganiem po narkotyki", - tak mówi główny przedstawiciel spotkania.- ,,Nasz program ma za zadanie uświadomić im konsekwencje takich eksperymentów i nauczyć postawy asertywnej", - definiuje. "Również w sugestywny sposób zachęcić do podjęcia wysiłku w sztuce radzenia sobie z problemem używek i nałogów", - mówi.

   Grupa, która zagościła w naszej szkole zaprezentowała przedstawienie o wspinaczce górskiej. "Bohaterowie nad przepaścią" to dwójka przyjaciół połączonych wspólną pasją, jaką jest wspinaczka. Niestety, różnią się podejściem do życia, zwłaszcza w kwestii używek i narkotyków. Ich hobby wymaga odpowiedzialności, lojalności i zaufania do drugiej osoby. Te wartości w wyniku destrukcyjnych sił schodzą w pewnym, ważnym dla ich kariery momencie, na dalszy plan. Jeden z dwójki przyjaciół zaczął zażywać narkotyki. W ten sposób z duetu, o którym mówiono w radiu, gazetach i telewizji, zrobili się skłóceni wrogowie. Ich współpraca, przyjaźń i kariera skończyła się niedopilnowaniem ze strony jednego i upadkiem drugiego. W efekcie powstała prosta, ale wyrazista historia. Opowieść o dużym ładunku emocjonalnym, przemawiająca do młodzieży.
   Po spektaklu nadszedł czas na przemyślenia. Mężczyzna, który brał udział w spektaklu przedstawił uczniom, jakie mogą być skutki zażywania narkotyków i innych substancji szkodliwych.


 
   Nasi uczniowie wzięli sobie do serca słowa mężczyzny. Miejmy nadzieję, że zapamiętają tę cenną lekcję na długo i nie zechcą ruszyć szkodliwych substancji.

      
redaktor: Moniek  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4103576      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia