Strona główna -> KLASY GIMNAZJUM -> Projekt Edukacyjny
         IMIENINY:
 Puchar Dyrektora w BnO2016-06-03  

3 czerwca 2016r. cała Szkoła Podstawowa w Mochach i grupka gimnazjalistów uczestniczyła w IV Mistrzostwach Szkoły o „Puchar Dyrektora” w Biegu na Orientację. Zawody były zorganizowane w ramach projektu gimnazjalnego „Młodzieżowi organizatorzy sportu”, którego realizatorami w tym roku byli: Jagoda Seidel, Maja Brzezińska, Jakub Kuberski i Maciej Dudek. Działania organizatorów w pierwszym etapie dotyczyły przede wszystkim opracowania regulaminu imprezy, zaplanowania terenu zawodów, budowę tras dla poszczególnych kategorii wiekowych, przygotowania dyplomów, właściwego wyposażenia techniczno-sportowego oraz pozyskania sponsorów na nagrody.

Według opracowanego planu i wykonania prac terenowych młodzieżowi organizatorzy sportu wcielili się w rolę sędziów startu i mety. W zawodach uczestniczyło 256 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mochach. Biegającym towarzyszyła miła atmosfera i dobra pogoda. Młodsi uczniowie z entuzjazmem podchodzili do rywalizacji i właściwie każde dziecko kończąc bieg było zwycięzcą tego dnia. Uczniowie poznali namiastkę biegu na orientację, świetnie się przy tym bawiąc. Dzieci z klas I-IV trasę miały wyznakowaną kolorowymi wstążeczkami, aby czuć się bezpiecznie. Na mecie na każde dziecko czekała słodka niespodzianka. Gimnazjaliści rywalizowali w biegu sztafetowym. Emocji było sporo. I nawet najlepsi orientaliści szkoły tego dnia popełniali błędy. Po zawodach czekały nas godziny sprawdzania wyników i obliczenia punktacji drużynowej.

15 czerwca 2016r. zorganizowano uroczyste zakończenie zawodów. Najlepszych 6 zawodników w każdej kategorii zostało nagrodzonych medalami, dyplomami i słodkimi upominkami, a w klasyfikacji drużynowej najlepsza klasa otrzymała puchar. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Dyrektor Szkoły, która wręczyła zwycięzcom medale i puchar, który w tym roku szkolnym przypadł zasłużenie klasie IVa.


">Na koniec pragnę serdecznie podziękować sponsorom, którzy ufundowali nagrody - pani Kamili Skorupce i panu Arkowi Kuberskiemu z Nowej Wsi, panu Wojciechowi Plackowi z Moch, pani Agnieszce Koźlik, właścicielce ”Knajpki u Agi” która ufundowała pizzę – nagrodę główną w biegu sztafetowym oraz Radzie Rodziców ZSGiSP Mochy za ufundowanie medali.

opiekun Honorata Paterek    

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6622247      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia