Strona główna -> AZYMUT -> Aktualności
         IMIENINY:
 Puchar Najmłodszych2015-06-07  

W ubiegły weekend orientaliści-juniorzy i seniorzy walczyli o medale Mistrzostw Polski w Krakowie. Tydzień później 4-7 czerwca 2015r. najmłodsi biegacze pojechali na podbój północnej Polski na swoje Mistrzostwa - „Puchar Najmłodszych”, które odbyły się w Sztutowie, nadmorskiej miejscowości niedaleko Krynicy Morskiej. Dla dzieci i młodzików są to najważniejsze zawody w sezonie, do których przygotowania trwały od kilku miesięcy. W zawodach startowało ponad 400 zawodników reprezentujących 37 klubów z całej Polski, specjalizujących się w biegu na orientację. Najważniejszym zmaganiom dzieci i młodzików towarzyszył wysoki poziom rywalizacji, ciekawe trasy i dobre mapy. Dopisała także pogoda, więc uczestnicy po trudach biegu mogli chłodzić się w wodach Bałtyku.

Zawodnicy każdego dnia rywalizowali na trasach wymagających innych umiejętności. Pierwszego dnia odbył się bieg klasyczny, który wymagał sprawnej nawigacji w terenie i dobrej kondycji. Teren nadmorski o bogatej mikrorzeźbie i zróżnicowanej przebieżności był dla wielu trudnym wyzwaniem. Najlepiej tego dnia wypadli:

Nadia Kędzierska – I miejsce w kat. K-13

Mikołajowi Paterek - II miejsce w kat. M-12

Tymoteusz Placek – I miejsce w kat. M-10N

Anna Dreier – III miejsce w kat. K-10N

Amadeusz Cupryś – VI miejsce w kat. M-10

Estera Karkut VI miejsce w kat. M-10N

Maja Brzezińska – VII miejsce w kat. K-13

Sztafetowe zmagania okazały się bardzo wymagające. Trasy były bardzo trudne, szczególnie dla najmłodszych. Aby liczyć się w czołówce, zawodnicy musieli przebiec trasę jak najszybciej i bezbłędnie. Poczucie odpowiedzialności za wspólny wynik w takim biegu jest ogromne i nie każdy potrafił temu sprostać. Wrażeń było sporo. I tych dobrych i tych złych. Była radość i płacz.

Tego dnia tylko jedna nasza sztafeta wywalczyła brązowy medal w kat. M-12, w składzie Oliwier Brożyński, Amadeusz Cupryś i Mikołaj Paterek

Starsze dziewczęta (Jagoda Seidel, Maja Brzezińska i Nadia Kędzierska) z kat. K-14 uplasowały się na V miejscu.

Nie brakowało emocji podczas ostatniego etapu Pucharu Najmłodszych. Zawodnicy rywalizowali na trasach sprinterskich. Tego dnia najlepszymi sprinterami z naszego klubu okazali się:

Jagoda Seidel – II miejse w kat. K-14

Nadia Kędzierska – II miejsce w kat. K-13

Mikołaj Paterek - III miejsce w kat. M-12

Amadeusz Cupryś – II miejsce w kat. M-10

Tymoteusz Placek – VI miejsce w kat. M-10

Maria Hajduk – VII miejsce w kat. K-10


Dziękuję najmłodszym „azymuciakom” za każdy pokonany kilometr i sprawne nawigowanie w terenie. Trzy dni zmagań dały naszemu klubowi III miejsce w klasyfikacji drużynowej i na pewno jest to zasługa wszystkich zawodników, którzy przez trzy dni pokonywali swoje słabości, strach i zmęczenie.

Życzę sukcesów w przyszłym roku.

Honorata Paterek          


redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6009399      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia