Strona główna -> RAMOL -> PIŁKA NOŻNA
         IMIENINY:
 Puchar Proboszcza zdobyty!2015-08-15  
W tym roku było łatwiej, gdyż w ostatniej chwili dwie drużyny, w tym ubiegłoroczni triumfatorzy, zrezygnowały z walki. Cóż, wyśmienita pogoda na letnią kanikułę, spowodowała że aktywni ludzie wybierają raczej plaże niż piłkarską murawę.
Jednak trzy drużyny, które zdecydowały się na grę w palącym słońcu stoczyły ciekawe, obfitujące golami mecze, z których każdy trwał pół godziny.
W pierwszym meczu oldboje RAMOLA Mochy pokonali SOKÓŁ Perkowo 9-4. Co ciekawe, kiedy było już 5-1, nie przypadkiem, bo gospodarze grali nadzwyczaj składnie, spokojnie i skutecznie, nagle zaczęli pudłować, a ich rywale strzelili kolejno 3 gole i mecz zrobił się dramatyczny. Jednak w końcówce nastąpiło przełamanie i ostatecznie mecz zakończył się pięciobramkowym triumfem.
W drugim meczu SOKÓŁ już nie miał sił, by przeciwstawić się ekipie BRZOZY Solec, która w dodatku była zasilona młodszymi zawodnikami, których w ramach adaptacji do drużyn oldbojowych wyjątkowo dopuszczono do gry. Ich rywale i bez sił i bez wiary, a momentami i bez zwykłego szczęścia dość łatwo ulegli 8-0.

W decydującym o zwycięstwie ostatnim meczu i gospodarze posiłkowali się młodszym zawodnikiem i mecz był bardzo wyrównany, w którym sytuacji bramkowych było niewiele. Wprawdzie inicjatywę RAMOL miał cały czas, ale przeciwnicy bronili się twardo i skutecznie, a co gorsza wyprowadzili kontrę i objęli prowadzenie, więc gospodarzom do sukcesu potrzebne były 2 gole. I dokładnie tyle padło, ten drugi omalże w ostatniej chwili.
Puchary wręczył osobiście Ksiądz Proboszcz Ryszard Penczyński, który już tradycyjnie patronuje oldbojowym zmaganiom na mocheńskim stadionie podczas Parafiady. Wyniki poniżej.W tym roku sam Festyn niestety zepsuła deszczowa pogoda, gdyż wieczorem nad Mochami przeszła burza  i zmoczyła rozbawionych Parafian. Jednak chwil relaksu i zabaw głównie dla dzieci nie brakowało wcześniej, kiedy słońce grzało pełną mocą. Ksiądz Proboszcz zamienił się w maszynistę oryginalnej kolejki, którą niezwykle chętnie jeździły dzieci. Także para wodzirejów nie szczędziła gardeł i pomysłów, by uśmiechy dzieciakom z twarzy nie znikały.
pliki do pobrania:
- WYNIKI
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6026846      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia