Strona główna -> RAMOL -> PIŁKA NOŻNA
         IMIENINY:
 Puchar Ramola pojechał do Nowego Tomyśla...2019-08-15  

Podczas tegorocznej Parafiady zorganizowany Turniej Piłkarski oldbojów o Puchar Ramola rozegrano na dwóch boiskach, na których wyrównaną walkę toczyło 5 zespołów: OLDBOYS Przemęt, OLDBOYS Nowy Tomyśl, METALIKA Leszno, TKKF SEMAFOR Zbąszynek i RAMOL Mochy.

Zawodnicy przy pięknej pogodzie musieli rozegrać w sumie po 80 minut, gdyż mecze rozgrywano 2x10 min i trudy Turnieju pod jego koniec dawały się zawodnikom we znaki. Ale... po kolei. W pierwszych pojedynkach RAMOL bezbramkowo zremisował z ekipą z Nowego Tomyśla i trzeba oddać, że to goście mieli i optyczną przewagę i więcej sytuacji na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Jednak chyba najlepszą mieliśmy my i to w ostatnich sekundach meczu i omal nie wygraliśmy go. Może więc wynik 0-0 był rzeczywiście sprawiedliwy. Na boisku obok, po zaciętej wymianie ciosów piłkarze ze Zbąszynka 3-2 pokonali ekipę z Leszna, w której szeregach sporo było posiłków amatorów z Moch. Nic dziwnego, skoro jej kapitanem jest Sławek Knop.

W drugiej rundzie padły wyniki dość jednostronne i identyczne, gdyż po 3-0 zarówno zawodnicy z Nowego Tomyśla pokonali piłkarzy Metaliki, jak i Ramol zawodników z Przemętu, mimo że drużyna ta nie była jeszcze zmęczona.

W trzecim meczu Ramol znów bez straty bramki pokonał 2-0 Metalikę, a zawodnicy z Przemętu zremisowali 1-1 dość niespodziewanie z faworyzowaną drużyną ze Zbąszynka, która tego dnia była dość mocno odmłodzona.

Piłkarze z Przemętu także mocno postawili się drużynie z Nowego Tomyśla, ale ostatecznie ulegli im 1-2. Niestety Ramol w swoim ostatnim meczu stracił bramkę, a co gorsza sam gola nie strzelił i uległ ekipie ze Zbąszynka 0-1, pozbawiając się szans na zwycięstwo w Turnieju, którego chyba zwyczajnie trudów nie wytrzymał.

Gdyby piłkarze z Nowego Tomyśla ulegli drużynie ze Zbąszynka, mielibyśmy drugie miejsce, ale lepsi w tym meczu, a tym samym najlepsi w Turnieju byli piłkarze z Nowego Tomyśla. 1-0 dało im 1 miejsce. W meczu o miejsce 4 Metalika okazała się lepsza od piłkarzy z Przemętu - 3-1. Ramol, mimo straty tylko 1 gola w 4 meczach! zajął 3 miejsce. Cóż, kiedy zaprasza się trudnych przeciwników, to o sukcesy też nie jest łatwo.

Nas jednak cieszy, że wszystko odbyło się planowo, mimo pewnych trudności losowych. Wspaniała atmosfera podczas Turnieju to jednak największa wartość, którą docenił także ksiądz proboszcz, wręczając każdemu z piłkarzy pamiątkowy, poświęcony breloczek ze św. Krzysztofem.

GALERIA

WYNIKI

pliki do pobrania:
- WYNIKI

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4835167      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia