Strona główna -> RAMOL -> SIATKÓWKA
         IMIENINY:
 Rakoniewice znów najlepsze!2013-03-10  

Można śmiało powiedzieć, że to jest już turniej samych znajomych. 6 drużyn bowiem już tradycyjnie potrafi się zebrać na początku marca, by właśnie w mocheńskiej hali rywalizować ze sobą pod siatką. Formuła jest sprawdzona, każda drużyna rozgrywa po 3 mecze, najpierw grupowe, a potem finałowe. W tym roku rozstawione zostały ubiegłoroczne finalistki, więc faworytki nie trafiły na siebie od razu.

Zanim jednak doszło do zmagań w Turnieju zorganizowanym przez mocheńskie siatkarki, organizatorki Kobiecej Ligi Siatkówki - ekipa z Błotnicy, wręczyła ufundowane przez siebie puchary za te rozgrywki, zachęcając do gry także w następnym sezonie także te ekipy, które w tym roku na start w tych rozgrywkach się nie zdecydowały. O KLS czytaj TUTAJ.

Sympatyczna drużyna z Błotnicy, której wróżyłem awans w tym roku, jednak nie zdołała wygrać meczu ze swoimi rywalkami, mimo że postęp w grze poczyniły ogromny, największy ze startujących drużyn. Niestety dla nich, nie sądziłem, że ich rywalki też swój poziom znacząco podniosą i jeszcze skutecznie się przed tym atakiem obronią. Mecze dzięki temu mecze stają się coraz lepsze i bardziej zacięte, a wymiany w grze coraz dłuższe. I jak to pięknie powiedziały na zakończenie Turnieju zawodniczki z Rakoniewic, ofiarując im swoje ostatnio wywalczone medale, że "nie są gorsze, a tylko mniejsze".

Trudno mówić o niespodziankach. Bo czy taką jest medalowa pozycja drużyny z Radomierza, która w ubiegłym roku zajęła miejsce piąte i wymieniła się miejscami z Perkowem? Nie dla kogoś, kto śledzi poczynania tych ekip. Czwarte miejsce znów zajęła drużyna z Włoszakowic, ale finałowe rywalki, niestety dla gospodyń, zamieniły sie miejscami i Rakoniewice odzyskało straconą w ubiegłym roku pozycję. Drużyna gospodarzy robiła co mogła. Pierwszy set zakończył się porażką minimalną, ale gra zrywami nie pozwoliła na pokonanie tak równo i świetnie grającej drużyny. Mochy muszą znów zadowolić się miejscem drugim. Wszystkie WYNIKI.

Jednak ani przez moment uśmiechy nie znikały z twarzy pań, które w ten właśnie sposób już od sześciu lat świętują Dzień Kobiet, który w tym roku przypadł w... Dniu Mężczyzn. Stąd i dla płci brzydkiej, która trochę naszym paniom pomaga, znalazła się słodka niespodzianka przygotowana przez pomysłowe organizatorki. Niepotrzebnie, bo w tym Turnieju słodyczy i to wszelakiej jest aż nadmiar. O niej pisałem już niejednokrotnie, więc... do zobaczenia za rok. Już nikt nawet nie pyta, czy Turniej będzie. Dla wszystkich stało sie oczywiste, że TAK!

F O T O G A L E R I A

To jednak nie koniec siatkarskich emocji w tym sezonie. Już za dwa tygodnie w naszej hali odbędą się Mistrzostwa Gminy Przemęt i to w dwóch kobiecych kategoriach. Zapraszamy do zgłaszania sie drużyn, które mogą sie dowolnie organizować. Warunek jest jeden... należy reprezentować dowolny podmiot z terenu Gminy Przemęt. Szczegóły... TUTAJ. Pierwsze drużyny już się zgłosiły.

pliki do pobrania:
- WYNIKI
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    

 liczba odwiedzin: 6027261      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia