Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 REALIZACJA INNOWACJI KLASY 1a - Czas spędzany z rodziną - najlepsze zajęcia dodatkowe2020-01-24  

 „Czas spędzany z rodziną - najlepsze zajęcia dodatkowe”

W dzisiejszych czasach rodzice usilnie próbują zapełnić czas wolny dziecka kolejnymi płatnymi zajęciami dodatkowymi, zapominając, że nic nie jest w stanie zastąpić wspólnie spędzonych chwil w gronie rodzinnym.

Innowacja ma na celu wzmacnianie więzi rodzinnych i relacji międzypokoleniowych. Zwiększenie udziału rodziców w życiu szkoły i środowiska. Stwarzanie warunków do poszerzania wiedzy z zakresu preorientacji zawodowej dzieci, a konkretnie poznawanie zawodów i miejsc pracy rodziców.

We wrześniu odbyło się spotkanie integracyjne w Solcu, na które przybyli rodzice i rodzeństwo naszych uczniów. W październiku spotkaliśmy się na uroczystości pasowania na ucznia, gdzie rodzice super się spisali, przygotowując uroczystość w sali wiejskiej. Zakupili ciasta, ustawili i udekorowali stoły, a potem posprzątali salę. Następnie spotkaliśmy się na kiermaszu świątecznym w Mochach i na spotkaniu świątecznym w Solcu. W międzyczasie uczniowie wraz z mamami brali udział w spotkaniach kulinarnych organizowanych przez rade sołecką i KGW w Mochach. Wspólnie zbieraliśmy ziemniaki, kisiliśmy kapustę, piekliśmy rogale i pierniki oraz darliśmy pierze.

W styczniu odwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie, gdzie pracuje mama Kaja - pani Edyta Majewska oraz tata Miłosza - pan Stanisław Reimann. Do Wolsztyna jechaliśmy autobusem i każdy sam kupował bilet u kierowcy. Wracaliśmy szyno busem - większość dzieci pierwszy raz jechała tym środkiem transportu. Rodzice zorganizowali nam podróż z Solca Nowego do Solca i z Nowej Wsi do Moch.

W Wolsztynie odwiedziliśmy cukiernię, gdzie każdy samodzielnie wybierał ciasto lub deser i płacił, a przez to utrwalał nominały monet.

GALERIA

Wszyscy bardzo zadowoleni wrócili do domu i z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę.

Dziękuję p. Cecylii Korek za opiekę nad uczniami podczas wycieczki .

                                            E. Wita              

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5926714      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia