Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 REKOLEKCJE 20182018-02-28  

Bezpośrednio po feriach (26-28.03.2018 r.) w naszej szkole odbywały się Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży.

Starsi – klasy VII oraz II i III gimnazjalne - rozpoczynali je codziennie w Kościele o godz. 8.00, gdzie mogli wysłuchać nauk Ojca franciszkanina ze Wschowy, a ostatniego dnia mogli wziąć udział w Drodze Krzyżowej i Mszy Św.

Od godz. 9.00 zajęcia dla starszych uczniów odbywały się w sali wiejskiej. Prowadziła je p. Joanna Wawrzyniak z Fundacji Pro Publico z Poznania. W poniedziałek uczniowie wysłuchali jej świadectwa odnalezienia wiary i obejrzeli dwa filmy – „Stworzenie świata” i „Cyrk motyli”. We wtorek uczniowie oglądali filmy „Most”, „Czasem trupy zmartwychwstają” oraz „Tajemnica Eucharystii”, mogli także poznać świadectwa ludzi, którzy odzyskali wiarę w Boga i wyprostowali swoje, niekiedy bardzo „poplątane życiowe ścieżki”. Na koniec spotkań dołączał p. Adrian Pakuła, który zachęcał młodzież do śpiewu i aktywności ruchowej przy religijnych piosenkach. W środę uczniowie wysłuchali świadectwa p. Wiesława Jindraczka, który dzięki Bożej pomocy pokonał nałóg narkotykowy. Jego historia była bardzo pouczająca, opowiedziana w mądry sposób.

Młodsi uczniowie zaczynali Rekolekcje nieco później – o godz. 9.00. W poniedziałek posłuchali historii życia Jezusa z punktu widzenia Maryi. Tu zajęcia prowadził p. Adrian Pakuła, również z Fundacji Pro Publico. Dzień uczniowie kończyli nabożeństwem w Kościele. We wtorek uczniowie mogli poznać rolę Maryi i różańca w historii zbawienia i misji człowieka. W środę natomiast uczniowie brali udział w turnieju o Wielkim Poście i wykonywali prace plastyczne. Rekolekcje zakończyli nabożeństwem w Kościele.

GALERIA ZDJĘĆ

Podczas Rekolekcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie, filmy, które obejrzeliśmy, były bardzo ciekawe i skłaniały do myślenia i chwili zadumy.FILM 1     -     FILM 2     -     FILM 3

Renata Bortniak      
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4544432      online: 5

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia