Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 REKOLEKCJE 20192019-03-27  

W dniach od 25 do 27 marca 2019 r. odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku przebiegały pod hasłem „Pan Jezus jest moim Przyjacielem”. Rekolekcje głosili: ksiądz Michał z zakonu Salezjanów i młodzież z Salezjańskiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej. Spotkania rekolekcyjne odbywały się w: kościele, auli i hali sportowej. Nabożeństwa w kościele (Msza święta, droga krzyżowa) odprawiał ksiądz rekolekcjonista, natomiast spotkania w Szkole prowadziła młodzież. Wszystkie formy rekolekcyjne były ciekawie prowadzone, dostosowane do danej grupy wiekowej, pobudzały uczniów do aktywności, a także zachęcały do refleksji. W czasie rekolekcji nie zabrakło: piosenek, tańców, filmów o tematyce religijnej. Zaproszona do Szkoły młodzież starała się przekazać bardzo ważne i głębokie treści, nie zawsze w poważnej formie. Dlatego, oprócz nauk, odpowiedzi na trudne pytania były również wesołe piosenki i tańce. Nowością tegorocznych rekolekcji były scenki, które przedstawiała młodzież z SWE i angażowała w nie naszych uczniów. Scenki były proste do odegrania, ale zawierały ważne przesłanie dla życia każdego człowieka.

GALERIA

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować Szkolne Rekolekcje Wielkopostne, w szczególności: ks. Proboszczowi, Dyrekcji Szkoły i nauczycielom.

Lucyna Murek i Bogumiła Ganczarska            

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4847387      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia