Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 RODZINNE WĘDKOWANIE2019-06-09  

W naszej miejscowości jest wiele osób, które swój wolny czas spędzają na wędkowaniu. Z okazji Dnia Dziecka i Dnia Ojca - 9 czerwca 2019 roku odbyło się Rodzinne Wędkowanie nad stawem Gapia Góra w Obrze. Celem oczywiście było złapanie dużej ryby, ale najważniejsze było wspólne rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na zawody zapisało się 12 ekip składających się z rodziców, dziadków i oczywiście dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad imprezą objął pan wicewójt Waldemar Kalitka, który ufundował nam nagrody.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 7.00 rano. Najpierw sędzia – pan Tomasz Bajon przedstawił regulamin zawodów, potem było losowanie stanowisk, następnie rozlokowanie się na swoich miejscach i o godzinie 8.00 sygnał do rozpoczęcia łowienia.

Ekipy miały ze sobą bogate wyposażenie wędkarskie i piknikowe. Gdy zawodnik wyciągnął rybę, to sędzia ją ważył i zapisywał wynik, a rybka wracała do wody. Po zakończeniu wędkowania odbyło się wręczenie nagród, a potem grillowanie i wspólna biesiada. Muszę przyznać, że wędkarze mają niesamowite poczucie humoru, w razie potrzeby wzajemnie sobie pomagają, a ich opowieści o wielkich rybach są tak barwne, że słucha się ich z wielkim zaciekawieniem.

Największą rybę złapał Patryk Pawłowski - był to karp, który ważył ponad 10 kg. Jednak najwięcej ryb o łącznej wadze 33,09 kg złowił Jakub Jaskuła. Oni to odebrali nagrody główne czyli puchary i sprzęt wędkarski, ale nagrody były dla wszystkich, dzięki takim sponsorom ,jak panowie: Adam Bartkowski, Jakub Szymański, Tomasz Bajon, Dominik Wita i Kamil Wita. Dziękujemy Wam!!!

GALERIA

Wszystkim bardzo się podobało na tym łowieniu i na koniec było pytanie – kiedy znów będzie takie spotkanie? Może za rok? Miejmy nadzieję, że tak.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Przyjaciół Moch, a wszystko obserwowała i opisała... Elżbieta Wita.

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5016123      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia