Strona główna -> RAMOL -> HALOWE MISTRZOSTWA GMINY do 2009
 Rozpoczęli siatkarze...2008-11-29
Nasza ekipa broni tytułu mistrzowskiego, więc w meczu przeciwko piątce zawodników z Wielenia (bo nie w kompletnym składzie wystąpił ten zespół) była zdecydowanym faworytem. I potwierdziła to na parkiecie, wygrywając pierwszy mecz eliminacyjny grupy A 2-0.Wprawdzie popełniała masę własnych błędów, ale zwłaszcza w walce na siatce wykazała swoją wyższość.
W drugim meczu, który miał podobny przebieg, nasza drużyna pokonała w takim samym stosunku drużynę (kompletną) Błotnicy. Jako, że w tym roku do rywalizacji zgłosiło się mniej zespołów, to po tych dwóch zwycięstwach nasz zespół awansował do półfinału, który zostanie rozegrany w niedzielę 21 grudnia.
Szkoda, że podczas ostatniego treningu przykrej kontuzji nabawił się Adrian Nowak, bo przydałby się bardzo podczas finałów. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
Marek i Franek Galla, Przemek Rogozinski, Bartosz Pawlak, Piotr Szwajkowski, Patryk Pietrzak, Przemek Bortniak i Damian Rychły. Jak widać prawie sami orientaliści. Teraz już wiemy, jak podtrzymują formę w zimie, kiedy nie biegają po lasach.
W ostanim meczu były emocje. Dopiero trzeci set rozstrzygnął, że drugim półfinalistą została drużyna z Błotnicy.

W grupie B nie dojechała na zawody drużyna z Siekowa i też rywalizowały tylko trzy drużyny. Nic do powiedzenia nie miała ekipa z Nowej Wsi, która kompletnie nie wierzyła, że może awansować. I gładko przegrała najpierw z Przemętem, a potem z Perkowem.
W meczu o pierwsze miejsce zacięta walka była tylko w pierwszym secie, w którym Przemęt mocno przycisnął w końcówce i objął prowadzenie 23-22. Ale to było wszystko naco było ich stać. Kolejne trzy punkty zdobyło Perkowo, a potem już dość spokojnie wygrało i drugiego seta i niespodzianki nie było.
Przemęt będzie naszym rywalem w półfinale i będzie to bardzo ciężki mecz, w którym trudno wskazać faworyta. Chłopakom na pewno przyda się doping, którego trochę w eliminacjach zabrakło.