Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 4-7
 Są pierwsze medale w powiatowej rywalizacji!2016-09-30

Dnia 23.09.2016 r. w Biskupicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie biegu stanęły reprezentacje 6 szkół podstawowych z gminy Przemęt.
Wspaniała pogoda i doping kibiców towarzyszyły biegaczom. W tym roku zmieniony został regulamin biegów sztafetowych. Reprezentacja dziewcząt i chłopców biegała oddzielnie, każda drużyna liczyła po ośmiu uczestników. Zawodnicy z poszczególnych zmian zaczynali i kończyli bieg z pałeczką sztafetową, którą przekazywali następnemu ze swojej drużyny w wyznaczonej strefie zmian. Do pokonania mieli trudną trasę wiodącą drogami polnymi i ulicami Biskupic.
Wśród dziewcząt jak i chłopców praktycznie od samego początku nasi zawodnicy byli faworytami. Wysiłek zawodników włożony w pokonanie dystansu został wynagrodzony medalami oraz dyplomami ufundowanymi przez Urząd Gminy w Przemęcie.

FOTKI z Mistrzostw Gminy

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, naszej szkoły zajęli I miejsce i awansowali do Mistrzostw Powiatu, które odbyły się 30 września na wolsztyńskim stadionie.
Tutaj konkurenci byli bardziej wymagający. W morderczym wyścigu nasze obie sztafety ukończyły rywalizację na 3 miejscu, ustępując miejsca tylko szkołom wolsztyńskim, które są nie do ogrania. Przynajmniej nie często nam się to udaje na poziomie szkół podstawowych.

rezerwowa – Natasza Liszczyńska     rezerwowy – Damian Weiss

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za sportową walkę i włożony wysiłek. Życzymy udanych sukcesów na wiosennych biegach przełajowych.

Opiekunowie: A. Piosik i H. Paterek