Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Siatkarki górą2016-02-19  

19 lutego po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Gminy Przemęt w piłce siatkowej dziewcząt – można stwierdzić, że organizacja zawodów zapisała się w szkolną tradycję. Wyzwanie podjęły aż 4 drużyny z: Bucza, Kaszczoru, Przemętu oraz obowiązkowo z Moch.

Wszystkie zespoły łączył widomy cel – wygrana, lecz… do następnego etapu dostają się 2 drużyny. Dlatego każdy zawodnik wykorzystywał swoje umiejętności na 100%. Poniektórzy już na początku prognozowali, że najbardziej emocjonujący mecz zostanie rozegrany między Mochami, a Przemętem i mieli rację. Oczywiście pokonanie pozostałych drużyn nie było wcale łatwym zdaniem, ale wyższy poziom trudności może potwierdzić fakt, że tylko z Przemętem nasza szkolna drużyna rozegrała 3 sety. Dziewczyny z Moch dały z siebie wszystko i pokazały na co je stać, a stać je na wiele, bo aż na złoto! Dziewczęta z Bucza usytuowały się na 4. miejscu, Kaszczor otrzymał brąz, a Przemęt jako 2. drużyna przeszedł do dalszych eliminacji.

Po niedługiej przerwie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego. Wygrania i dostanie się na rejon było spełnieniem marzeń dziewczyn z Moch. Pod czujnym okiem trenera – p.Barbary Kuczyk, zespół odniósł pierwsze zwycięstwo nad Gimnazjum nr 1 z Wolsztyna. Wygraną nad Przemętem odniosło Gimnazjum nr 2 także z Wolsztyna. Po tych meczach było wiadomo między którymi drużynami rozegra się decydująca rozgrywka. Najpierw odbył się mecz o 3 i 4 miejsce, na podium znalazło się Gimnazjum nr 1, a tuż za nim Przemęt. Decydująca rozgrywka: Gimnazjum nr 2 - Mochy – czyżby powtórka z rozrywki? W zeszłym roku to właśnie z tym zespołem Mochy zakończyły walkę o złoto. Ale nie tym razem! Dziewczęta pokonały rywalki i 31 marca jadą na rejon.


Wszystkim serdecznie gratulujemy, a złotym medalistkom życzymy powodzenia w Gostyniu! 


Paulina Kulus   

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4625872      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia