Strona główna -> RAMOL -> SIATKÓWKA
 Siatkarki ruszyły pełną parą!2012-12-11

Pierwszy sezon Kobiecej Ligi Siatkówki jednak nie będzie zbyt efektowny, gdyż jeszcze przed swoim pierwszym meczem wycofała się z rozgrywek drużyna z Włoszakowic. Szkoda, bo Liga złożona z trzech drużyn to absolutne minimum. Cóż, należy wierzyć, że inni jeszcze się namyślą i jak nie w tym, to w przyszłym sezonie uznają, że pomysł pań z Błotnicy wart jest rozwijania.

Sam mecz naszych siatkarek właśnie z ekipą Błotnicy był bardzo ciekawy, chociaż wynik 3-0 mówi, że zwycięstwo gospodyń było bezdyskusyjne. Było pewne, ale wcale nie łatwe, a w drugim secie to rywalki do połowy jego trwania prowadziły. W pozostałych nasze miały kontrolę nad wynikiem, ale punkty trzeba było wywalczyć często po długich wymianach piłki przez siatkę.

Dzięki zwycięstwu za 3 pkt Mochy objęły prowadzenie w tabeli, którego mamy nadzieję nie oddadzą do końca rozgrywek. Łatwo nie będzie gdyż w tych rozgrywkach nie mogą grać dwie, zbyt młode na Ligę, bardzo dobre zawodniczki. Ważniejszy od tego jest jednak sam udział, sportowa atmosera i okazja do częstszych spotkań siatkarek z różnych części naszej gminy.