Strona główna -> RAMOL -> SIATKÓWKA
 SOKÓŁ Perkowo potwierdził klasę!2013-12-15
Także męski Turniej o Mistrzostwo Powiatu w Siatkówce w roku 2013 był bardzo ciekawy i stał na dobrym amatorskim poziomie. Rozpoczął go mecz drużyn reprezentujących wsie Przemęt i Perkowo, z którego rezerwy SOKOŁA wyszli zwycięsko, pokazując że interesuje ich miejsce na podium.
Pokazali to także w drugim meczu, z gospodarzami Turnieju, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Moch, w którym mocheńska mieszanina rutyny i młodości najpierw uległa w pierwszym secie, by w drugim okazać swoją wyższość i kiedy wydawało się, że w tie-breaku pójdzie już z górki, Perkowianie postawili ścianę nie do przejścia i objęli prowadzenie 6-0! Wydawało się, że jest po meczu, ale gospodarze się nie poddali i ostatecznie wygrali i to do 11!
Rozpędzeni pokonali także Przemęt, który po tej porażce Mistrzostwa zakończył. Pozostali przeszli do fazy półfinałowej, w której znalazły się obie drużyny z grupy B, które w swoim meczu mieli najpierw rozstrzygnąć kto z którego miejsca będzie walczył o finał. Lepszy okazał się SOKÓŁ, który tylko w pierwszym secie mógł czuć się zagrożony. Jedyna nieznana nam drużyna, reprezentująca Wolsztyn, pokazała się z bardzo dobrej strony i czuło się, że dojdzie do rewanżu i to w finale. I tak się stało.
Wolsztyn wypunktował drużynę reprezentującą Mochy, która tym razem nie zdołała odrobić strat. Nasi siatkarze grali zbyt nerwowo, popełniając za wiele błędów, by mogli liczyć na coś więcej. Brak zgrania był uderzający. W drugim, bratobójczym półfinale, rezerwy przytarły nosa faworyzowanym kolegom i wygrali drugiego seta. Jednak meczu SOKÓŁ nie wypuścił.
Finały były więc rewanżami za pojedynki grupowe i ich przebieg był bliźniaczy. Wprawdzie tym razem nasi siatkarze wygrali mecz o brąz bez straty seta, ale w obu walka o kazdy punkt była niezwykle wyrównana. W meczu o złoto wolsztynianie chyba nawet nie wierzyli, że jest szansa na pokonanie siatkarzy z Perkowa i SOKÓŁ zasłużenie triumfował w całych Mistrzostwach.
Puchary i dyplomy wręczyli: prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Moch, Andrzej Galla oraz sędzia główny, Jerzy Bortniak, dziękując za bardzo sportową postawę w trakcie Mistrzostw i świetną ich atmosferę. Szkoda, że tak niewielu mieszkańców chciało zobaczyć, że można rywalizować i kibicować bez piany na ustach.