Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 SPARTAKIADA 20132013-05-22  

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW, czyli UŚMIECHNIĘTE EMOCJE 22 maja 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Mochach odbyła się VI Gminna Spartakiada Przedszkolaków. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich przedszkoli Gminy Przemęt: a więc z Bucza, Kaszczoru, Moch, Nowej Wsi, Przemętu, Siekowa, Starkowa oraz dwie drużyny, które po raz pierwszy do nas przyjechały, to reprezentanci Popowa Starego i Siekówka.

Impreza rozpoczęła się przemarszem wszystkich drużyn i ich prezentacją. Wszystkich uczestników, zaproszonych gości i kibiców powitała Pani Dyrektor Przedszkola w Mochach Barbara Utrata oraz inspektor oświaty Pan Janusz Frąckowiak. Sportową część zawodów prowadziła Pani Adela Piosik, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem Spartakiady. W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować Pani Adeli Piosik, uczennicom szkoły, rodzicom i komisji sędziowskiej w skład której weszły Pani Melania Wysocka, Pani Alina Piotrowska oraz Pan Jerzy Bortniak. Osobne podziękowanie kierujemy do Dyrekcji ZS w Mochach za umożliwienie skorzystania z hali sportowej.

Rozgrzani i rozemocjonowani zawodnicy rzucili się w wir rywalizacji. Odbyło się siedem konkurencji: - "Wyścig z woreczkami" - "Toczenie piłki nożnej" - "Tor przeszkód" - "Rzuty do kapitana" - "Podawanie piłki na siedząco" - "Rzuty woreczkami do celu" - oraz "Wielka sztafeta". Zauważyć należy, że walka była fair play, a wszyscy doskonale się bawili i nikt nie płakał z powodu przegranej, a rywalizacja była bardzo ciekawa. Jak się okazało na końcu zwyciężyli wszyscy i po raz kolejny nasi milusińscy udowodnili, że rywalizując ze sobą można się wspaniale bawić. Ponieważ jednak zawody sportowe rządzą się swoimi prawami zwycięzcy muszą zostać. Zwyciężyła drużyna z Moch, drugie miejsce zajęli przedszkolacy z Kaszczoru, a trzecie drużyna ze Starkowa. Drużyny te otrzymały puchary, dyplomy i medale. Pozostali zawodnicy nie odjechali z pustymi rękoma otrzymali dyplomy dla swojego przedszkola, wszyscy zawodnicy medale i pełne torby słodyczy, a wszyscy kibice słodką niespodziankę. Za to dziękujemy Urzędowi Gminy Przemęt oraz Radzie Rodziców przy Przedszkolu w Mochach.

Zadowolone i uśmiechnięte dzieci opuściły miejsce spartakiady dziękując serdecznie organizatorom: Pani Basi i jej pracownikom za zorganizowanie tak udanej zabawy sportowej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnej Spartakiadzie Przedszkolaków i tak samo z sympatią i życzliwością zostaną wszyscy przyjęci. A więc do zobaczenia za rok

pliki do pobrania:
- W Y N I K I
redaktor: Redakcja Przedszkola  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4940043      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia