Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 SPARTAKIADA2012-05-24  

 

24 maja 2012 roku na hali sportowej – korzystając z gościnności Zespołu Szkół Edukacyjnych w Mochach – odbyła się V Gminna Spartakiada Przedszkolaków. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich przedszkoli Gminy Przemęt, a wiec z Bucz, Kaszczoru, Moch, Nowej Wsi, Przemętu, Siekowa, Solca, Starkowa i Radomierza.

Impreza rozpoczęła się przemarszem wszystkich drużyn i ich prezentacją – w spikera i prowadzącą zawody wcieliła się Pani Barbara Utrata – dyrektor Przedszkola w Mochach – po której odbyła się krótka rozgrzewka. W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować Pani Adeli Piosik (odpowiedzialnej za część sportową zawodów), uczennicom szkoły, rodzicom oraz komisji sędziowskiej w skład której weszły Pani Melania Wysocka, Pani Dagmara Nowak i Pani Barbara Matysiak.

Rozgrzani i rozemocjonowani zawodnicy rzucili się w wir rywalizacji. Odbyłonsie sześć konkurencji:

- „Sadzenie Ziemniaków”

- „Toczenie piłki lekarskiej slalomem”

- „Tor przeszkód”

- „Wieża z plastikowych klocków”

- Rzuty woreczkami do celu”

- oraz „Wielka sztafeta”.

Po trzech pierwszych konkurencjach wyłoniła się czołówka, która do ostatniej chwili toczyła zacięty bój o zwycięstwo – byli to zawodnicy z Kaszczoru, Bucza i Moch. Pozostałe drużyny walczyły do ostatnich sił i z wielkim poświęceniem, ale nie udało się doścignąć przodującej trójki. Zauważyć Należy, że walka była fair play, a wszyscy doskonale się bawili i nikt nie płakał z powodu przegranej. Jak się okazało na końcu zwyciężyli wszyscy i po raz kolejny nasi milusińscy udowodnili, że rywalizując ze sobą można się wspaniale bawić.

Ponieważ jednak zawody sportowe rządzą się swoimi prawami zwycięzcy muszą zostać nagrodzeni – zajęli się tym Pani wójt Dorota Gorzelniak i Pan wice wójt Mariusz Silski. Zwyciężyła drużyna z Moch z wynikiem 49 punktów, drugie miejsce zajęli przedszkolacy z Kaszczoru z 43,5 punktami, a na najniższym stopniu podium uplasowali się reprezentanci z przedszkola w Buczu i dorobkiem punktowym w ilości 39,5. Drużyny te otrzymały puchary, dyplomy i medale. Pozostali zawodnicy nie odjechali z pustymi rękami – otrzymali dyplomy dla swojego przedszkola oraz medale, a wszyscy obecni słodką niespodziankę.

Zadowolone i uśmiechnięte dzieci opuściły miejsce spartakiady dziękując serdecznie Pani Barbarze Utracie za zorganizowanie tak udanej zabawy sportowej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnej, już VI Spartakiadzie Przedszkolaków i tak samo z sympatią i życzliwością zostaną wszyscy przyjęci. A więc do zobaczenia za rok.

 

pliki do pobrania:
- W Y N I K I
redaktor: Redakcja Przedszkola  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4940037      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia