Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Sportowe podsumowanie roku szkolnego...2018-05-31  

     Rok szkolny 2017/2018 dobiegł końca. Czas na krótkie podsumowanie życia sportowego. W ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI) uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w zawodach sportowych na szczeblu gminnym i powiatowym odnosząc sukcesy w lekkiej atletyce, piłce siatkowej, piłce nożnej, tenisie stołowym i w biegu na orientację, o którym napiszemy w kolejnej odsłonie.

    Jesienne zmagania rozpoczęły się od Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, gdzie zarówno dziewczynki jak i chłopcy zdobyli brązowe medale. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Anna Dreier, Alicja Michalewicz, Estera Karkut, Maria Hajduk, Sandra Jąder, Emilia Murek, Antonina Franc, Anna Haręźlak, a chłopców: Piotr Bukowski, Oskar Szokało, Tymoteusz Placek, Krzysztof Mielcarek, Mikołaj Kawala, Dawid Łabecki, Michał Górniaczyk, Marcin Fuławka.

    Natomiast w Drużynowym Tenisie Stołowym gminne zawody rozgrywaliśmy na naszej mocheńskiej hali. Z czterech wystawionych drużyn najlepiej wypadli chłopcy - Kamil Górny i Krzysztof Mielcarek zajmując II miejsce, a dziewczynki – Estera Karkut i Julia Wolnik zajęły III miejsce. Chłopcy awansowali do Mistrzostw Powiatu gdzie ostatecznie uplasowali się na III miejscu.

    Zima to czas rozgrywek w grach zespołowych. I tutaj nasi uczniowie najlepiej zaprezentowali się w piłce siatkowej. W gminie zespoły dziewcząt i chłopców bezkonkurencyjnie wygrały, natomiast na szczeblu powiatowym zajęli II miejsce ustępując zwycięstwa szkołom wolsztyńskim.

Drużyna dziewcząt: Anna Dreier, Alicja Michalewicz, Estera Karkut, Julia Wolnik, Wiktoria Wasiek, Patrycja Fajfer, Lidia Kurasińska, Wanessa Skorupka, Zofia Żurawska.

Drużyna chłopców: Krzysztof Mielcarek, Kamil Górny, Nikodem Powchowicz, Dawid Łabecki, Michał Górniaczyk, Marcin Fuławka, Tymoteusz Placek, Marcin Grabiec, Marcin Hartlieb, Patryk Skrzypczak.

W maju znowu czas na lekką atletykę. Konkurencje do czwórboju LA mogliśmy trenować na nowo oddanym boisku wielofunkcyjnym. W rozgrywkach gminnych, które odbyły się w Buczu, chłopcy zajmujęli I miejsce, a dziewczynki w liczniejszej obsadzie II miejsce. Marcin Grabiec indywidualie miał najlepszy wynik w 4 konkurencjach, a Estera Karkut zajęła II miejsce. Oba zespoły awansowały do powiatu. Podczas Mistrzostw Powiatu w Czworboju LA dziewczynki poprawiły swój wynik wygrywając z Przemętem, ostatecznie uplasowały się na III miejscu, podobie jak chłopcy.

GALERIA - czwórbój LA

Drużyna dziewcząt: Anna Dreier, Alicja Michalewicz, Estera Karkut, Julia Wolnik, Zofia Żurawska, Patrycja Fajfer, Zuzanna Jędrzejczak, Agata Walkowiak, Maria Hajduk, Antonina Franc, Julia Walkowiak, Emilia Kurek.

Drużyna chłopców: Mikołaj Kawala, Dawid Łabecki, Michał Górniaczyk, , Tymoteusz Placek, Marcin Grabiec, Oskar Szokało.

W piłce nożnej nasi chłopcy z V-VI klas wywalczyli II miejsce w Mistrzostwach Powiatu. Reprezentację szkoły stanowili: Marcin Grabiec, Kamil Górny, Nikodem Powchowicz, Dawid Łabecki, Tymoteusz Placek, Patryk Skrzypczak, Krzyszztof Mielcarek, Krystian Rejent, Marcin Fuławka

 Życzymy sportowego zacięcia i sukcesów w nowym roku szkolnym.

                                 Pozdrawiam Honorata Paterek    

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4826728      online: 4

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia