Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 SPOTKANIA ADAPTACYJNE2018-08-30  

Pierwszą i zarazem najpoważniejszą chyba zmianą w życiu dziecka jest przystosowanie do środowiska przedszkolnego. Trudności wynikają ze zmian, jakie w krótkim czasie dokonują się w życiu dziecka. Bezpieczny, przewidywalny dom, kochający i troskliwi rodzice przestają być jedynym środowiskiem przebywania dziecka. Nagle okazuje się, że maluch musi poradzić sobie w nowej, zupełnie różnej od tej domowej sytuacji. Naturalną konsekwencją utraty przez dziecko poczucia bezpieczeństwa staje się stres. Podobnie dzieje się z rodzicami, którzy z niepokojem myślą o tym, jak ich dziecko zaadoptuje się w przedszkolu. Z drżeniem serca wyobrażają sobie sytuacje rozstania z dzieckiem pełną łez i buntu.

Aby pomóc zarówno dzieciom jak i rodzicom w tych pierwszych krokach w nowym miejscu organizujemy "Spotkania adaptacyjne”.
W tym roku odbyły się one 28 i 29 sierpnia.

W trakcie trwania spotkań dziecko zapoznaje się z:
  • pomieszczeniami przedszkola (salą, łazienką, szatnią) oraz placem zabaw,
  • pracownikami przedszkola,
  • przyszłymi kolegami i koleżankami.
Dzieci chętnie bawiły się zabawkami, kolorowały, układały puzzle i klocki. Dużą atrakcją była zabawa w basenie z kulkami.
Drugiego dnia dzieci zjadły swój pierwszy obiad w przedszkolu.
Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w zajęciach, zarówno dzieci, jak i ich rodzice, nabrali przekonania, że czas spędzany w przedszkolu będzie bezpieczny, miły i radosny.

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5016414      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia