Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 SPOTKANIA W BIBLIOTECE2019-01-11  

"Od trzeciego roku, bez książki ani kroku" to cykl spotkań czytelniczych w Bibliotece Publicznej w Mochach, skierowany do grupy maluszków z naszego przedszkola. 
W przedszkolu dużą uwagę skupiamy na rozwijaniu u dzieci zainteresowania książką. Poprzez spotkania w bibliotece chcemy zachęcić dzieci do czytania książek, ponieważ nawyk i potrzeba czytania lektury muszą powstać w dzieciństwie. Czytanie książek jest zatem jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dzieci. To właśnie w książce nasz maluch znajdzie wskazówki, w jaki sposób zbudować swój własny system wartości. Każde dziecko bez względu na wiek powinno mieć z nią codzienny kontakt, a obok każdego dziecka powinien być dorosły który poczyta mu w ciągu dnia lub przed snem.

Codzienne czytanie dziecku:
•    Zapewnia emocjonalny rozwój dziecka.
•    Rozwija język, pamięć i wyobraźnię.
•    Uczy myślenia, poprawia koncentrację.
•    Wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka.
•    Poszerza wiedzę ogólną.
•    Ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole.
•    Uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu.
•    Zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów.
•    Chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury. 
•    Kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.
 
Spotkania w bibliotece odbywały się raz w miesiącu.

We wrześniu, tuż przed Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania zostaliśmy zaproszeni przez panią Rozalkę na spotkanie z gościem- Panią Eleonorą Obiegała. Pani Eleonora czytała dzieciom wiersze o zwierzętach, które można spotkać na wsi. Maluszki uważnie słuchały, a potem chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od pani bibliotekarki książkę, by i w domu była okazja do głośnego czytania!


W październiku maluchy wysłuchały opowiadania pt. "Antek i stara jabłonka". Na spotkaniu nie zabrakło też pracy plastycznej i małej przekąski, którą były... oczywiście zdrowe jabłuszka.


W grudniu dzieci z wielką ochotą wysłuchały opowiadań o tematyce świątecznej, ponieważ klimat Świąt Bożego Narodzenia zagościł już w naszym przedszkolu od spotkania z Mikołajem. Dzieci w wielkim skupieniu i z ochotą robiły kuleczki z krepy, a następnie przyklejały je na choince.


W styczniu, Pani Rozalka zapoznała dzieci z przygodami bałwanków- Śnieżka i Sopelka. Maluszki z radością odpowiadały na pytania zadawane przez panią bibliotekarkę. Podczas wizyty w bibliotece nie mogło zabraknąć pracy plastycznej- tym razem była to praca przestrzenna z rolki po papierze toaletowym "Bałwanek". Dzieci chętnie rysowały oczka, nos i guziczki. Lilianka nawet samodzielnie podpisała swoją pracę.


Dziękujemy Pani Rozalce za spotkania i już z niecierpliwością czekamy na następne.

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4545965      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia