Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Spotkanie w bibliotece publicznej...2020-02-27  

Klasa 1a skorzystała z zaproszenia pani bibliotekarki Rozalii Lorenc i 27 lutego 2020r. przyszła do biblioteki, aby uczestniczyć w konkursie z cyklu "Czytam i wiem”. 

W listopadzie wszyscy uczniowie otrzymali od pani Rozalii książeczki Agaty Giełczyńskiej-Jonik pt. "Podróż w czasie”, a teraz odbył się quiz ze znajomości treści. Nie było to zwykłe odpytywanie, ale dzieci pracowały w grupach, rozwiązując różne zadania: rozsypanki, uzupełnianie zdań, a nawet określanie czasu, bo książeczka jest o przemieszczaniu się w czasie. 

Praca w grupach wcale ie jest łatwa, bo trzeba wybrać szefa grupy, podporządkować się jego poleceniom, realizować przydzielone przez niego zadania. Okazało się, że pierwszoklasiści pokonali te trudności i prawie wszystkie grupy wykonały zadania, chociaż z różną ilością punktów.

GALERIA

Najważniejsza jest dobra zabawa, a taka była w bibliotece. Jak zawsze podczas wizyty w bibliotece, wszyscy otrzymali słodkie upominki. Myślę, że takie spotkania powodują, że uczniowie chętnie wracają do biblioteki i wypożyczają książki.

E. Wita              

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6622059      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia