Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 SPOTKANIE Z DIETETYKIEM 2017-03-13  

W poniedziałek 13 marca 2017 r. najmłodsza grupa przedszkolaków gościła niebywałego gościa – Panią Aldonkę Kasprzyk, która jest dietetykiem, a w naszym przedszkolu pracuje na stanowisku intendentki. Dzieciom przygotowano wiele zadań, podczas których śmiało degustowały serwowane warzywa i owoce, które bardzo im smakowały. Maluchy nie miały żadnych problemów z ich rozpoznawaniem, pomimo zawiązanych oczu.     
Prace plastyczne na temat ,,Zdrowej i niezdrowej" żywności, także nie sprawiały im żadnych trudności. Wszyscy stwierdziliśmy, że warzywa i owoce należy spożywać przez cały rok, a zawarte w nich witaminy mają korzystny wpływ na nasze zdrowie.
Nasz ,,gość” przypomniał o piciu jak największej ilości wody, naturalnych soków oraz o spożywaniu ryb i ciemnego pieczywa. Rodzicom należy przypomnieć, by jadłospisy zawierały jak najwięcej warzyw i mięsa gotowanego. W diecie dziecka trzeba unikać słodkich napojów gazowanych, żywności typu fast food, takiej jak: frytki, hamburgery, cheeseburgery i……słodyczy.
Dziękujemy Pani Aldonce za udział w zajęciach i przekazanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania najmłodszych przedszkolaków.


Danuta Skulska

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4448042      online: 4

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia