Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Spotkanie z podróżnikami2018-09-24  

24 września w naszej szkole pojawił się niegdysiejszy jej uczeń – pan Łukasz Nowacki ze swoją partnerką Magdaleną Mejer. Przez ponad dwa lata można było obserwować w Internecie relacje z ich niecodziennej podróży, która trwała blisko trzy lata.


Sami podsumowali swoją przygodę tak:

„[…] uważamy te 2 lata 11 miesięcy i 10 dni czyli 1075 dni w podróży za najlepszą decyzję w życiu. W sumie:

- 22 zwiedzone kraje,

- dziesiątki tysięcy kilometrów autostopem i pewnie drugie tyle na pieszo,

- tony zjedzonego ulicznego jedzenia,

- setki poznanych niesamowitych ludzi, którzy wywarli duuży wpływ na naszą podróż, a nawet i życie,

- kilkadziesiąt wyleczonych pacjentów, którymi zostawał każdy, kto nas spotkał i akurat coś go bolało - Magda ;) i setki nauczonych dzieci - Łukasz 

- mnóstwo wydanych pieniędzy, ale żadnych na marne 

- setki GB zdjęć,

- tysiące niesamowitych wspomnień,

- dziesiątki zdobytych szczytów, w tym wiele wulkanów

- 1 wypadek na skuterze

- 1 zepsuty laptop i kamerka,

- 3 pary zjechanych do granic możliwości sandałów / na osobę

- 1 skręcone kolano (Łukasz) i 1 żołądek w stanie zapalnym (Magda)

- kilka wizyt w szpitalu, ale nigdy nic poważnego

- 1 znalezione w rzece ziarnko złota

- 2 zgubione w Himalajach nowiutkie powerbanki,

- setki kłótni, ale żadnych rozstań

- kilka nowych zmarszczek i siwych włosów 

Wróciliśmy do domu cali i zdrowi. Starsi kalendarzowo o 3 lata, ale odmłodzeni w duchu o 10”.

Za: PODRÓŻne Opowieści - Magdalena Mejer i Łukasz Nowacki.


Pan Łukasz i pani Magda spotkali się z uczniami w trzech grupach. Najpierw z klasami IV-VI, później z najmłodszymi, a na końcu z najstarszymi uczniami. Julia Bzyl z klasy VIII a tak opisała to spotkanie:

„Dnia 24 września 2018 roku w szkole w Mochach w auli odbyło się bardzo interesujące spotkanie z podróżnikami. Przyjechali do nas pan Łukasz Nowacki i pani Magdalena Mejer.

Kiedy do auli dotarli już wszyscy uczniowie, pan Łukasz Nowacki się przedstawił i zaprezentował panią Magdalenę Mejer. Oboje następnie opowiedzieli o swojej długiej podróży do Azji oraz pokazywali nam mnóstwo zdjęć. Na jednym z nich, które bardzo mi się podobało, byli pan Łukasz i pani Magda, w tle natomiast były góry, które wyglądały na piaszczyste. Widać też było, że pogoda nie była zbyt dobra, ponieważ byli ciepło ubrani i było widać, że wieje wiatr. Podróżnicy zwiedzili między innymi Chiny, Filipiny, Hong Kong, Indonezję, Japonię, Kambodżę, Kirgistan, Laos, Malezję, Singapur, Tajlandię, Tajwan oraz Wietnam.

Następnie pani Magda powiedziała, że podróżowali autostopem, a ludzie z miłą chęcią im pomagali. Pomyślałam wtedy: fajnie byłoby wyjechać w taką podróż. Później pan Łukasz powiedział, że byli w dżungli, gdzie było mnóstwo zwierząt, między innymi „zaprzyjaźniony” wąż. Dowiedzieliśmy się też, że w Chinach policjanci – mimo nieznajomości języka angielskiego – pomogli im w podróży. Następnie podróżnicy poinformowali nas, że 11 miesięcy byli nauczycielami języka angielskiego na Tajwanie. Tam dzieci sprzątają szkołę i jedzą obiad w klasie, a następnie myją po sobie naczynia. Powiedziałam wtedy do koleżanki:

- Te dzieci mają ciężko w tej szkole, bo muszą sprzątać. Ale mimo tego chciałabym zobaczyć, jak to rzeczywiście wygląda.

Po 45 minutach spotkanie dobiegło końca.

GALERIA

To spotkanie pokazuje nam, abyśmy spełniali swoje marzenia i byli otwarci na nowe znajomości. Spotkanie bardzo mi się podobało, ponieważ dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o mieszkańcach Azji”.

Renata Bortniak       

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4835163      online: 5

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia