Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Spotkanie z policjantami...2017-12-05  

Dnia 5.12.2017 r. we wtorek na zaproszenie Pani Dyrektor i szkolnego Pedagoga do naszej szkoły przyjechali dwaj panowie policjanci z wydziału prewencji KPP w Wolsztynie. Celem ich wizyty było opowiedzenie i przedstawienie nam, jak zdobyć zawód policjanta i na czym polega jego praca.

W spotkaniu brali udział uczniowie klas siódmych i ich wychowawcy oraz pani Pedagog. Dowiedzieliśmy się, że aby zostać policjantem, trzeba najpierw trzeba zdać trudny egzamin teoretyczny i sprawnościowy. Policjant przyjęty do pracy zostaje skierowany do wydziału, w którym akurat występują wakaty, więc decydując się na ten zawód, przyszły policjant nie wie, czym dokładnie będzie się zajmował. Następnie należy odbyć półroczny kurs w szkole dla policjantów, aby zdobyć potrzebną wiedzę i umiejętności do wykonywania tego zawodu. W pracy zawodowej policjant za podnoszenie swoich kwalifikacji, czyli udział w kolejnych szkoleniach, za swoje osiągnięcia i trudną pracę otrzymuje wyższy stopień i awans. Okazało się, że praca policjanta jest też niebezpieczna, kiedy trzeba zmierzyć się z sytuacją przekroczenia prawa przez jakiegoś człowieka. Wykonując taki zawód, trzeba też pracować w niedziele i święta.

Spotkanie było bardzo interesujące i wszyscy uważnie słuchali oraz zadawali dużo pytań naszym gościom. Na koniec uczniowie wraz z nauczycielami serdecznie podziękowanie za wizytę. Zdobyta wiedza pozwoli nam podjąć w przyszłości właściwą decyzję o wyborze zawodu, ponieważ uzyskaliśmy informacje o kolejnym zawodzie.

Oliwier Brożyński             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4066508      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia