Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Przestrogi - nie tylko wakacyjne...2019-06-11  

11 czerwca klasy VII i III gimnazjum uczestniczyły w pogadance profilaktycznej dotyczącej dopalaczy. 

Najpierw przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wolsztynie omówiła działanie dopalaczy i zagrożenia związane z ich używaniem. Następnie uczniowie obejrzeli film edukacyjny przestrzegający przed pochopnymi decyzjami. 

Potem policjant z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii w bardzo przystępny sposób opowiedział uczniom, o odpowiedzialności karnej nieletnich i młodocianych. 

Na zakończenie chętni mogli przymierzyć narkogogle, które symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę, w tym: dezorientacja, zaburzenia percepcji, zawroty głowy, brak koncentracji, zniekształcenia obrazu, problemy z pamięcią, poczuciem euforii. 

Dużą atrakcją była metalowa walizka wypełniona atrapami m.in. LSD, heroiny i marihuany, wszystko szczelnie opakowane. Wymienione działania profilaktyczne mają na celu uchronić młodzież przed wieloma zagrożeniami, które dziś czyhają na każdym kroku.

GALERIA

                                        pedagog A. Kruk             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4836091      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia