Strona główna -> AZYMUT -> Aktualności
         IMIENINY:
 Srebro Mistrzostw Polski!2014-06-08  

W dniach 7-8 czerwca odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski w sprinterskim i średniodystansowym biegu na orientację. Udział wzięło około 400 zawodników, wśród nich dziesięcioosobowa ekipa Azymutu Mochy. Sprint rozgrywany był na terenie warszawskiej starówki w sobotnie, upalne popołudnie.

W kategorii juniorek młodszych srebrny medal wywalczyła zawodniczka HKS Azymut Mochy Julia Seidel. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze: Katarzyna Galla 8 miejsce i Gracjan Cupryś 10 miejsce. Brązowy medal w kategorii weteranek zdobyła Barbara Nowak – trenerka Azymutu.

W niedzielę przy jeszcze większym upale rozegrano bieg średniodystansowy. Najwyższe miejsca (w pierwszej dziesiątce) wywalczyli: Zosia Galla 7, Julia Seidel 9. Kasia Galla 7, Gracjan Cupryś 9, Magda Teichert 10). Zawodnicy HKS Azymut zdobyli łącznie 30 punktów SSM (oprócz wymienionych wyżej punktowali jeszcze: Kasia Kalitka, Kasia Mirecka i Marek Firlej).

Julia Seidel jest uczennicą II klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mochach. Bieg na orientację uprawia od 7 lat i w tym okresie wielokrotnie stawała na podium Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Pucharu Najmłodszych czy innych ogólnopolskich i regionalnych zawodów. W tym roku zajęła 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w biegu długodystansowym.

Podczas mistrzostw w kategorii seniorów dwa medale (złoty w sprincie i brąz w biegu średnim) wywalczył Bartosz Pawlak z Moch, który od kilku lat reprezentuje WKS Grunwald Poznań.
Andrzej Galla             
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6009398      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia