Strona główna -> RAMOL -> PIŁKA NOŻNA
 Sroga lekcja futbolu...2014-05-11
Drugi wiosenny mecz RAMOLA rozegrał się w pięknym kompleksie sportowym, ciągle jeszcze się rozbudowującym, w Zbąszynku, gdzie miejscowi oldboje, wywodzący się z SYRENY Zbąszynek, a obecnie zrzeszeni jako TKKF SEMAFOR, przyjęli nas ciepło i serdecznie, ale gościnni i mili byli tylko poza meczem. Na boisku potraktowali nas surowo i znokautowali 8-3.
Wprawdzie już w pierwszej naszej akcji wywalczyliśmy rzut karny, po zagraniu ręką obrońcy gospodarzy, ale tej szansy nie wykorzystaliśmy, co zapowiadało że problemy ze skutecznością znowu będą spore. I tak też było. Mimo jeszcze kilku, naprawdę dobrze wypracowanych okazji przez kilka początkowych minut meczu, żadnej nie skończyliśmy golem.
Gospodarze postanowili się odwzajemnić i... oni czynili to bardzo skutecznie. Szybko strzelili nam 2 bramki, na które jednak wreszcie odpowiedzieliśmy skuteczną akcją, niestety właściwie ostatnią udaną w pierwszej połowie. Potem na boisku rządzili już gospodarze, którzy dołożyli jeszcze 4 gole.
W drugiej połowie, po przemodelowaniu ustawienia, było o wiele lepiej, mimo że już na samym początku straciliśmy kolejnego gola. Jednak w tej części meczu do samego końca stworzyliśmy kilka naprawdę dogodnych sytuacji, by wynik podreperować. Wykorzystaliśmy tylko dwie, rywale dość syci już nie naciskali i skończyło się 8-3. Porażka dotkliwa, ale gra bardzo przyjemna. Bez kłótni i ostrych wejść, przy przyjemnej pogodzie, na dobrym boisku. Czego chcieć więcej? No tak, lepszej gry, a na pewno skuteczniejszej z naszej strony.
Po meczu, już przy regeneracyjnych odżywkach, serdecznie się integrowaliśmy z nowymi partnerami do sportowego wyżywania się od stresów dnia codziennego. Rywal wprawdzie trochę odległy, ale na pewno dojdzie do dalszych boiskowych konfrontacji. Na razie dziękujemy za zaproszenie i deklarujemy rewanż. Tylko o wynik odwrotny obawiam się wielce. Na szczęście dla nas, nie on jest najważniejszy.