Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Świateczne przygotowania...2020-12-20  

Jaki Adwent – takie święta Bożego Narodzenia. Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach, którzy w tym roku pięknie starali się przeżyć czas bezpośrednio poprzedzający święta Bożego Narodzenia, czyli Adwent.

W Adwencie przygotowujemy się na przyjście Pana Jezusa. Rozumiemy go jako czas: radosnego oczekiwania na narodzenie Jezusa (pamiątka narodzenia) oraz oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa w chwale na Sąd Ostateczny. Jedno i drugie oczekiwanie wymaga od nas wiele pracy i wysiłku, a przede wszystkim nawrócenia naszych serc. I o tym starali się pamiętać nasi uczniowie (szkoda, że nie wszyscy) poprzez udział w roratach w kościele w Przemęcie (szczególnie uczniowie z Nowej Wsi), w kościele we Wroniawach (uczniowie z Solca i Solca Nowego).

Wszyscy uczniowie z klas I-IV mieli możliwość korzystania z adwentowych rekolekcji online „Przygoda się zaczyna – ja i Święta Rodzina” (26 rekolekcyjnych odcinków od 29 listopada do 24 grudnia 2020 r.), przygotowanych przez Fundację Tota Tua. Rekolekcje były bardzo ciekawie prowadzone. Oprócz odniesienia do codziennej Ewangelii, były prezentowane informacje o życiu świętych, różne modlitwy, wierszyki recytowane przez Pana Rymowankę (p. Adriana, który kilka lat temu prowadził w naszej szkole rekolekcje wielkopostne), prace plastyczno – techniczne i interesujące zabawy ruchowe pokazywane przez ciocię Martę i wujka Krzysia. Każdy odcinek rekolekcji rozpoczynał się i kończył modlitwą prowadzoną przez księdza. Jako, że były to rekolekcje dla dzieci, nie mogło w nich zabraknąć typowo dziecięcego akcentu – wesołej lalki o imieniu Gienek, która wprowadzała nas w temat kolejnego odcinka.

Elementem pracy nad sobą było podejmowanie adwentowych postanowień, których celem miała być zmiana (oczywiście na lepsze) postępowania dzieci i młodzieży. Były to przede wszystkim dobre uczynki czynione z myślą o najbliższych, szczególnie rodzicach i rodzeństwie. Dzieci pomagały swoim rodzicom w świątecznych porządkach, pieczeniu pierników, strojeniu choinki i wykonywaniu świątecznych dekoracji.

A jak to się odbywało i jakie były rezultaty prac adwentowych i świątecznych naszych uczniów, zobaczcie sami na zdjęciach.

  Boże Narodzenie 2020
wieńce adwentowe
Boże Narodzenie 2020
kalendarz adwentowy
 Boże Narodzenie 2020
adwentowe prace
Boże Narodzenie 2020
świąteczne tradycje 


i... FILMIE

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim wiele łask od Dzieciątka Jezus, przede wszystkim: miłości, pokoju i radości.

Bogumiła Ganczarska i Lucyna Murek                       

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6622079      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia