Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA2016-11-25  

Kolejny już raz w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada właśnie 25 listopada.To święto naszych ukochanych pluszaków!
Mały, duży, czyściutki, kolorowy, milutki, z kokardką, czy w kubraczku przybył dzisiaj na uroczystość do przedszkola. Z okazji tego święta wszystkim ,,Misiom” złożyliśmy życzenia urodzinowe; życząc im, żeby dzieci bardzo je kochały, często przytulały, dbały o futerko i nigdy nie rzucały w kąt!!!
Zaśpiewaliśmy wszystkim misiom tradycyjne sto lat, sto lat !!!
Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy jest kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć.
Poznaliśmy także historię ,,TEDEEGO” z 1902 roku, który stał się ulubioną zabawką dzieci i ma już 112 lat. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.
Dzieci z najstarszych grup wiekowych, którzy są zapisani na dziewięć godzin pobytu w przedszkolu wystąpiły w przedstawieniu pt. ,,W krainie bajek”, a bohaterami byli; Wróbelek Elemelek, Krasnal Hałabała, Pinokio, Kaczka Dziwaczka, Miś Uszatek, Zajączek Szarak, narratorzy i statyści.
Nie zabrakło piosenek o misiach, tańców i pląsów z misiaczkami. Był także słodki poczęstunek ,,biszkopciki z miodkiem”. Miód to ulubiony przysmak misiów, a od dzisiaj także dzieci. Wspaniale spędziliśmy ten dzień. Mamy nadzieję, że i nasze ukochane zabawki dobrze się bawiły.
Dzisiejsze święto bez wątpienia przysporzyło przedszkolakom wiele radości.

 
                                                                                                                                                                                Danuta Skulska

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4843587      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia