Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Święta Bożego Narodzenia w szkole2017-12-22  
   Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Każdy ulega ich atmosferze i przygotowuje się do oczekiwanego 24 grudnia. Przygotowania do świąt trwają również w naszej szkole: Jasełka, Mikołaj z workiem pełnym słodyczy i wigilie klasowe oraz pracownicza - zdecydowanie możemy uznać, że w szkole już od początku grudnia czuć magię świąt. 
   
   4.12.2017r. wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sali wiejskiej, żeby obejrzeć przedstawienie pt. "Opowieść Wigilijna" przygotowane przez p. Izabelę Surmacewcz-Knop, p. Martę Plenzner i p. Alicję Nowak-Ślebiodę wraz z wybranymi uczniami. Spektakl opowiadał o skąpcu - Scroogu - który uważał, że Święta Bożego Narodzenia to mit wymyślony przez głupców, ale za sprawą odwiedzin czterech duchów zmienił zdanie i stał się uczuciowym człowiekiem, który hucznie świętował Boże Narodzenie. 


   6.12.2017r. z okazji mikołajków uczniowie dostali prezenty w postaci Toffifee. Każdy uczeń zjadł słodką niespodziankę ze smakiem. 
  
   22.12.2017r. w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. Kolędy było słychać nawet na korytarzach. Uczniowie i nauczyciele przełamali się opłatkiem, jak tradycja każe, a niektórzy wymienili się prezentami. Każda klasa opatrzyła się w jedzenie, w tym tradycyjne pierniki. Pomieszczenia były świątecznie udekorowane. W całej szkole było czuć magię świąt.
We wszystkich klasach
uczniowie łamali się opłatkiem, czytali fragment ewangelii oraz składali sobie życzenia świąteczne. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem nakrywali stoliki białymi obrusami, kładli sianko pod obrus, ustawiali świąteczne stroiki i rozkładali na talerzach smakołyki, które przygotowali sami lub ich rodzice. Nastrojowo paliły się świece. Potem uczniowie głośno śpiewali znane im kolędy. Wszyscy byli odświętnie ubrani, a na ich twarzach widać było, że już z utęsknieniem czekają na Boże Narodzenie.


Także pracownicy naszej szkoły zebrali się w szkolnej stołówce na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym, gdzie wspólnie z emerytowanymi pracownikami oraz księdzem proboszczem przełamali się opłatkiem i życzyli udanych tegorocznych Świąt.


W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzę wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!
redaktor: Moniek  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4145494      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia