Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ2015-12-15  

We wszystkich domach i rodzinach trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Także w naszym przedszkolu dzieci przygotowują się do świąt, poznając tradycje z nimi związane. Jedną z nich jest pieczenie pierników. Grupa 4-5-latków starannie przygotowała się do tego zadania.
Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci ugniatały wcześniej przygotowane ciasto, wałkowały ciasto, wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka upiekły w przedszkolnej kuchni nasze panie kucharki. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem i kolorowymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w świąteczny nastrój.
redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4886102      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia