Strona główna -> K G W -> Aktualności
         IMIENINY:
 ŚWIĘTO PYRY 2019-10-05  

Jesienne świętowanie w Mochach odbyło się już po raz drugi. Głównym punktem programu były potrawy z ziemniaków przygotowane przez członkinie z Koła Gospodyń Wiejskich. Przybyli goście mogli spróbować szarych klusek z boczkiem, placków ziemniaczanych, kopytek, pyr z twarogiem i ze śledziami, ziemniaków z dwoma farszami, kotletów z pure ziemniaczanego z warzywami, klusek śląskich z gulaszem, knedli nadziewanych mięsem drobiowym, sałatki warzywnej i wszystko to za "przysłowiową złotówkę”. Na stołach nie zabrakło również pysznego placka drożdżowego z węgierkami, babki, kawy zbożowej oraz kompotu z dyni.

    Dla najmłodszych przygotowano konkurs sadzenia ziemniaków, wyścigi z ziemniakami na łyżce i celowania ziemniakami do koszyków. W nagrodę za udział dzieci nagrodzono słodkościami.

    Dziękujemy Pani E.Wita – przewodniczącej Rady Gminy Przemęt i Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki - Maciejowi Ratajczakowi w Przemęcie za udział w degustacji i ocenę naszych ziemiaczanych potraw. Sportowcom z ULKS "Rywal – Klon” za wspaniałą zabawę.

GALERIA

    Wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce DJ – Marcina z Kluczewa do późnych godzin wieczornych.    

    Ubolewamy nad jednym… że nie dopisała frekwencja mieszkańców Moch!!!

Danuta Skulska            

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5471557      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia