Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Teatrzyk profilaktyczny2016-12-02  

 2 grudnia br. uczniowie klas gimnazjalnych obejrzeli przedstawienie profilaktyczne "Wyjść poza schemat". Grupa teatralna  "Inspiracja" z Krakowa specjalizująca się w wystawianiu przedstawień z zakresu profilaktyki, zachęciła młodzież do refleksji nad zjawiskiem cyberprzemocy. Aktorzy poruszyli złożoną problematykę zagrożeń czyhających na młodych ludzi w Internecie i poprzez telefony komórkowe. Ukazali jak łatwo można zrobić z kogoś tzw. „kozła ofiarnego” przez wykluczenie go z grupy rówieśniczej, za pomocą obraźliwych SMS-ów, e-maili, filmików, które są prześmiewcze. Gimnazjaliści zostali uświadomieni, że ważne jest, aby nie byli obojętni, ale reagowali na niewłaściwe zachowania innych. Wykorzystując swoje zdolności, aktorzy doskonale wczuli się w role rówieśników naszych uczniów, dzięki czemu sposób przedstawienia zagadnienia był dla młodzieży przystępny i ciekawy.

Organizatorem warsztatów był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemęcie.

pedagog Anna Kruk                       

  FOTOGALERIA

A tak widziała je nasza redaktorka:

2 grudnia do naszej szkoły zawitał teatrzyk profilaktyczny. Uczniowie gimnazjum z uśmiechami na twarzy obejrzeli zabawne przedstawienie, które miało bardzo ważne przesłanie.

   Historia opowiadała o dwóch kolegach - Łysym i Brodzie. Przygotowywali się oni do konkursu z zarządzania finansami. Sprawy jednak skomplikowały się, gdy na jaw wyszła straszna tajemnica Łysego. Teatrzyk był prowadzony w języku potocznym, dobrze znanym uczniom. Aktorzy sypali kawałami i rozśmieszali publiczność. Mimo żartobliwej formy, przedstawienie mówiło jednak o poważnym problemie - cyberprzemocy. Aktorzy przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami Internetu i radzili jak zachować się w sytuacjach, kiedy dochodzi do przemocy w Internecie. Po zakończeniu przedstawienia można było zadać pytania i porozmawiać o tematach poruszonych w sztuce.

   Lekcja bardzo podobała się uczniom naszego gimnazjum, którzy nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Teatrzyk profilaktyczny był nie tylko śmieszny, ale również poruszał ważne tematy.

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3921755      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia