Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 4-8
         IMIENINY:
 Tenisistki o krok od medalu!2016-11-17  

W czwartek, 17 listopada 2016 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych – rejonu leszczyńskiego. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna w Zespole Szkół w Śmiglu. Imprezę otworzył dyrektor szkoły, pan Robert Plewka, który po powitaniu, życzył wszystkim uczestnikom sportowej walki. 

Naszą szkołę reprezentowały, Julia Gonda i Julia Bzyl, które wcześniej wygrały Mistrzostwa Gminy i Mistrzostwa Powiatu. Rozpoczęcie zawodów poprzedziło losowanie. Nasza reprezentacja trafiła do grupy B wraz z zespołem ze Starego Widzimia. Zespół z Moch, okazał się zdecydowanie lepszy - wygrywając 3:0. W drugim pojedynku nasze zawodniczki zmierzyły się z drużyną z Bodzewa, rywalki nie miały szans - przegrywając 0:3. 

W półfinale finale drużyna z Moch spotkała się z reprezentacją ze Słupi. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku do samego końca nie udało się wygrać, (o zwycięstwie przeciwniczek zdecydował ostatni singiel, który trwał aż pięć setów. W tym ostatnim secie zawodniczka ze Słupi pokonała naszą zawodniczkę 11:9). Trochę szkoda, zwycięzcy tego meczu grali w finale o I i II miejsce.

Kolejnym naszym przeciwnikiem był zespół ze SP 4 Leszno, z którym nasza drużyna stoczyła walkę o trzecie miejsce. Pomimo ambitnej postawy naszych dziewczyn, rywalki okazały się lepsze i wygrały 3:2. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła wysokie czwarte miejsce. 

FOTOGALERIA

Wielkie gratulacje należą się naszym zawodniczkom za zajęcie tak dobrego miejsca oraz ambitną postawę. Mistrzostwa przebiegały w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników przez opiekunów. 

Adela Piosik        

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6026749      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia