Strona główna -> O S P -> Aktualości
         IMIENINY:
 To już 75 lat naszej służby...2008-10-11  

W dniu 11 października 2008 w naszej miejscowości odbyły się obchody 75-cio lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Mochach. To 75 lat temu mieszkańcy wsi w trosce o bezpieczeństwo ludzi, ich domostw i dobytku, utworzyli grupę ochotników gotowych poświęcić się dla dobra drugiego człowieka. Często z narażeniem własnego zdrowia, a nawet i życia walczyli z nieokiełznanymi żywiołami.

Wielu z naszych druhów, założycieli i działaczy OSP w Mochach, którzy przez wiele lat aktywnie uczestniczyli w działaniach i rozwoju, dziś nie ma już wśród nas. Nasza jednostka rozwijała się i zawsze była gotowa nieść pomoc potrzebującym. Bierzemy udział w różnych ćwiczeniach i szkoleniach. Współpracujemy z organizacjami działającymi w naszej wsi, wspieramy się wzajemnie i pomagamy sobie.

Obecnie posiadamy odremontowaną remizę, dwa wozy bojowe z pełnym wyposażeniem, a nasza jednostka jest w Krajowym Systemie Ratownictwa. Może posiadamy dobry sprzęt, ale on nie zastąpi człowieka, który z poświeceniem i zaangażowaniem wyrusza do każdej akcji. Dlatego uroczystość ta była podziękowaniem dla wszystkich druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Mochach oraz osób nas wspierających, za trud, wytrwałość i niesioną pomoc.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście z władz Gminnych, Powiatowych i przedstawiciele sąsiednich zaprzyjaźnionych jednostek. Nie zabrakło również delegacji organizacji naszej wsi, z którymi współpracujemy. Brakowało jedynie naszych mieszkańców.

Obchody zaczęły się od uroczystej mszy, po czym w szpalerze przemaszerowaliśmy do sali wiejskiej, gdzie odbyła się część oficjalna, natomiast dzieci z Zespołu Szkół w Mochach umiliły nam czas swoim występem przygotowanym specjalnie z tej okazji dla nas.

Padło wiele ciepłych słów ze strony władz i przedstawicieli różnych organizacji, za co serdecznie dziękujemy. Czuliśmy się przez nich docenieni i potrzebni, czego nie odczuliśmy ze strony naszych mieszkańców. Uroczystość była udana, wszyscy przybyli goście i druhowie byli bardzo zadowoleni.

Po humorystycznych występach był poczęstunek, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mochach. Cała uroczystość obchodów 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mochach zakończyła się otwartą zabawą taneczną która zaczęła się o godz. 2000 .

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a także za pomoc w organizacji, zarówno fizyczną jak i finansową.

 

Zarząd OSP Mochy

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6026953      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia