Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 To nie tylko pielgrzymka...2016-05-24  

Dnia 24 maja dzieci klas trzecich odbyły pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Celem pielgrzymki do Rokitna było podziękowanie za Pierwszą Komunię świętą. Dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, wychowawcą, katechetką uczestniczyły w odsłonięciu cudownego obrazu, oraz we Mszy świętej.

Wszyscy poznaliśmy historię obrazu. Zwiedziliśmy muzeum w którym znajduje się różaniec zrobiony z chleba przez polskiego zesłańca na Syberii. Naszą uwagę przykuła duża monstrancja, ważąca 8 kg.

W drodze powrotnej byliśmy w Świebodzinie przy figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Żelbetowa rzeźba jest najwyższą rzeźbą przedstawiającą Jezusa Chrystusa na świecie. Została wzniesiona w 2010 roku, według projektu Mirosława Pateckiego. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypada na figurę Jezusa a 3 m na pozłacaną koronę.

Pomnik wzniesiony został na liczącym 16,5 m wysokości sztucznie usypanym kopcu (łączna wysokość pomnika i kopca wynosi 52,5 m). Masa konstrukcji szacowana jest na ponad 440 ton. Koszt całej budowy szacuje się na około 6 milionów złotych, które zostały pokryte z dobrowolnych datków parafian, Polonii amerykańskiej, a także lokalnych przedsiębiorców.


Wszyscy wrócili z pielgrzymki umocnieni i zadowoleni.

B.Pietrzak    

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 3513699      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia