Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Turniej Sportowy 2018-03-14  

  14 marca 2018 roku kolejny raz odbył się w naszej szkole Turniej Sportowy o Puchar "Białego Misia". Wzięli w nim udział uczniowie z klas I - III z terenu Gminy Przemęt. W tym roku do sportowej rywalizacji stanęli zawodnicy z sześciu szkół podstawowych: z Przemętu, z Kaszczoru, z Bucza, z Kluczewa, z Radomierza i oczywiście z Moch. Każda ekipa tradycyjnie składała się z 12 zawodników (6 chłopców i 6 dziewczynek) oraz z 2 zawodników rezerwowych z klas pierwszych.

   Turniej rozpoczął się od uroczystej prezentacji poszczególnych drużyn, które przy dźwiękach żwawej muzyki przemaszerowały przez całą halę sportową.  Wszystkich zawodników i ich opiekunów oraz przybyłych na turniej gości i oczywiście kibiców serdecznie powitał wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mochach Jerzy Bortniak. Następnie pani Adela Piosik krótko przypomniała zawodnikom zasady rywalizacji podczas turnieju i poprosiła kapitanów drużyn do losowania torów sportowych zmagań.

    Konkurencje były rozgrywane w dwóch grupach. W grupie A znalazły się trzy drużyny: na pierwszym torze - Bucz, na drugim torze - Kluczewo i na trzecim torze - Kaszczor. Natomiast w grupie B rywalizowały następujące drużyny: na pierwszym torze - Mochy, na drugim torze - Przemęt, a na trzecim torze - Radomierz.

   Sportowcy wzięli udział w ośmiu konkurencjach. Były to: piłka nożna, rzuty woreczkami do celu, wyścig z przebieraniem, tor przeszkód, slalom z krążkiem, wyścig z kozłowaniem piłki, bieg z podaniem piłki oraz wielka sztafeta. Punktacja we wszystkich konkurencjach była taka sama i przedstawiała się następująco: I miejsce – 6 pkt, II miejsce – 5 pkt, III miejsce – 4 pkt, IV miejsce – 3 pkt, V miejsce - 2 pkt i VI miejsce - 1 pkt. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: dyrektor Przedszkola Samorządowego w Mochach pani Barbara Utrata, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mochach pan Jerzy Bortniak oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i radna Gminy Przemęt pani Joanna Koziołek.

   Od samego początku sportowych zmagań zawodnikom towarzyszyły ogromne emocje i głośny doping kibiców. Uczniowie walczyli uczciwie oraz z wielkim zaangażowaniem. Za każdym razem reprezentanci poszczególnych drużyn ze wszystkich sił starali się zdobyć jak najlepszy wynik. Po każdej przeprowadzonej konkurencji komisja sędziowska za wyniki uzyskane przez poszczególne zespoły przyznawała odpowiednio punkty od 1 do 6. Po rozegraniu czterech konkurencji na czele tabeli uplasowały się dwie drużyny: drużyna z Kaszczoru oraz drużyna z Moch. Natomiast po rozstrzygnięciu piątej konkurencji (slalomu z krążkiem) na wyraźne prowadzenie wysunęli się gospodarze i tak już pozostało do końca turnieju.

GALERIA

   Ostatecznie po rozegraniu wszystkich konkurencji wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – Mochy – 41 pkt;

II miejsce – Kaszczor – 36,5 pkt;

III miejsce - Przemęt - 30,5 pkt;

IV miejsce – Kluczewo – 29,5 pkt;

V miejsce – Bucz – 15,5 pkt;

VI miejsce - Radomierz - 15 pkt.  

     Wszystkie ekipy za swój trud i sportową postawę otrzymały piłki oraz pamiątkowe dyplomy, natomiast trzy najlepsze drużyny zostały dodatkowo nagrodzone medalami i pięknymi pucharami. Na zakończenie każda drużyna wraz z opiekunem stanęła do pamiątkowego zdjęcia. 

     Patronat nad imprezą od wielu lat sprawuje pani Wójt, a fundatorem nagród jest Gmina Przemęt.  

    Serdecznie dziękujemy komisji sędziowskiej oraz nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów. 

    Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału i godnego reprezentowania swoich szkół podczas całych zawodów. Do zobaczenia za rok na kolejnym turnieju!

Organizatorki:

Adela Piosik, Katarzyna Filipek i Lidia Kluczyńska

 

redaktor: Lid_Ka  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5133686      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia