Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 Tydzień Bibliotek 2019 już za nami2019-05-15  
Tydzień Bibliotek obchodzony jest w dniach 8-15 maja. Akcja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Ma ona na celu m.in. podkreślanie roli czytania i bibliotek oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Do akcji, jak co roku, przyłączyła się też mocheńska biblioteka publiczna, organizując różnorodne spotkania dla dzieci.
Zaczęliśmy w czwartek 9 maja warsztatami czytelniczo-plastycznymi pn. „Zakładkowy zawrót głowy”, w których udział wzięli uczniowie z klasy IIA SP w Mochach. Wprowadzeniem do zajęć było głośne czytanie wiersza pt. „Zakładka” Olgi Adamowicz. Następnie zadaniem drugoklasistów było zaprojektowanie i wykonanie zakładki do książki. Ciekawych pomysłów nie brakowało i już niebawem każdy trzymał w ręku swoją wyjątkową zakładkę do książki.
Z kolei w piątek 10 maja odbyło się spotkanie pod hasłem „Dzieci słuchają, co dorośli im czytają”, w którym udział wzięły dzieci z mocheńskiego przedszkola. Gościem specjalnym był dyrektor GCKiB w Przemęcie Pan Maciej Ratajczak, który przedszkolakom czytał wiersze różnych autorów, wśród których znalazły się „Lokomotywa”, „Słoń Trąbalski”, „Na straganie”, „Kwoka” oraz wierszyki z książki „Pan Pierdziołka spadł ze stołka”. Już od pierwszego wierszyka dzieci spontanicznie przyłączyły się do czytającego gościa i recytowały fragmenty doskonale znanych im utworów. Z kolei wiersze o Panu Pierdziołce sprawiły, że przedszkolacy wybuchali głośnym śmiechem.
W podziękowaniu za czytanie, dzieci wręczyły Panu Dyrektorowi własnoręcznie podpisaną laurkę, a gość obdarował przedszkolaków słodką niespodzianką.
Na zakończenie, w poniedziałek 13 maja odbył się zagadkowy turniej wiedzy pod nazwą "Czytam książki, czytam wiele, jestem książek przyjacielem", w którym udział wzięli uczniowie z klasy IIB Szkoły Podstawowej w Mochach. Celem turnieju było rozwijanie umiejętności kojarzenia zdarzeń, zachęcenie do sięgnięcia po literaturę z różnych dziedzin oraz ćwiczenie podejmowania samodzielnych decyzji.
Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszym wszyscy uczniowie odpowiadali na zadawane zagadki metodą "jeden z dziesięciu". Każdy zawodnik miał prawo do dwóch błędów, trzeci błąd eliminował z dalszej gry. Do drugiego etapu przeszło trzech najlepszych odpowiadających, z których wyłoniono mistrza w odgadywaniu zagadek. Został nim Fabian Młynkowiak. Gratulujemy!
redaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4886100      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia