Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 Tydzień z Internetem 20142014-03-31  
Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. Działania w ramach kampanii polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu (tak jak nasza biblioteka)spotkań mających pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania nowych technologii. Koordynatorem krajowym kampanii w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Tydzień z Internetem organizowany był w Polsce już po raz czwarty. Tegoroczna akcja odbywała się w dniach od 24 do 30 marca.
   Biblioteka Publiczna w Mochach włączając się do kampanii "Tygodnia z Internetem" zaprosiła dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej na dwa spotkania pod nazwą "Co ze mnie wyrośnie?", którego scenariusz przygotowano w oparciu o materiały dostępne na stronie internetowej akcji. Wprowadzeniem do spotkania było pytanie: Kim chciałabyś/chciałbyś zostać w przyszłości? Okazało się, że upodobania są bardzo różne. W bibliotece znaleźli się m. in. przyszli piłkarze, aktorzy, fryzjerzy i nauczyciele. Przy wyborze zawodu marzeń niektórzy uczestnicy spotkania kierowali się zawodami wykonywanymi przez swoich rodziców. Zwrócono też uwagę na to, jakimi umiejętnościami powinny dysponować osoby wykonujące określony zawód. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy, których zadaniem było uporządkowanie wymienionych zawodów według ich cech charakterystycznych. Uczestnicy odkrywali też nieznane im dotąd zawody rozwiązując quiz "Najbardziej tajemnicze zawody świata".

redaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4896097      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia