Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości2015-11-10  

"Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty listopada
Tym, co zmarli za Ojczyznę
Hołd dziś cała Polska składa
Im to bowiem zawdzięczamy
Wolność, mowę Polską w szkole,
To, że tylko z ksiąg historii
Poznajemy dziś niewolę."

11 listopada to Święto Niepodległości wszystkich Polaków. W tym dniu czcimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli nasza Ojczyzna stała się wolna i niepodległa.
W przeddzień tego święta w naszym przedszkolu odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu najstarszych przedszkolaków. Wszystkie dzieci tego dnia wyglądały bardzo odświętnie i uroczyście. W uroczystości uczestniczyli pani Dyrektor Barbara Utrata, pan Grzegorz Mikołajczak- nauczyciel historii, pracownicy przedszkola i wszyscy przedszkolacy.
Uroczyście została wprowadzona flaga Polski przez Poczet Sztandarowy oraz odśpiewano hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Poprzez recytację wierszy i śpiew pieśni patriotycznych dzieci przedstawiły drogę walki naszych przodków o wolność Ojczyzny. Krótka inscenizacja wyjaśniła dzieciom znaczenie słów: niewola, rozbiór, państwa zaborcze, wolność.
Występ dzieci został odebrany bardzo pozytywnie przez zgromadzoną społeczność przedszkola- świadczył o tym wyraz zadumy, powaga oraz gromkie brawa po zakończeniu programu artystycznego.

Swoją wiedzę najstarsi przedszkolacy pogłębili o legendy i wydarzenia z tamtego okresu opowiadane przez zaproszonego gościa pana Grzegorza Mikołajczaka. Bardzo dziękujemy.redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4888795      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia