Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2018/20192018-09-03  

3 września miała miejsce upragniona Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019.

Najpierw wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział we Mszy Św. i wysłuchali życzeń Księdza Ryszarda Penczyńskiego na nowy rok szkolny.

Następnie w szkole o godz. 9.00 uczniowie spotkali się po dwumiesięcznej przerwie ze swoimi nauczycielami i Dyrekcją szkoły. Oczywiście, najbardziej przejęci byli uczniowie, którzy pierwszy raz przekroczyli progi szkoły, aby rozpocząć naukę w pierwszej klasie. Często też w tych przełomowych chwilach towarzyszyli im rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru szkoły i odśpiewaniem Hymnu. Pani Dyrektor Małgorzata Zielińska powitała wszystkich przybyłych na uroczystość i życzyła, aby rok ten przyczynił się do zdobycia przez uczniów nowych wiadomości i umiejętności i aby wszyscy na jego końcu byli zadowoleni z osiągnięć i solidnie przepracowanego czasu nauki.

Pani Dyrektor wręczyła także listy gratulacyjne nauczycielom obchodzącym jubileusze stażu pracy – p. Honoracie Paterek i p. Barbarze Galla. Pożegnaliśmy również wieloletnią pracownicę naszej szkoły – p. Karolinę Guzik, która zmieniła miejsce pracy.

Pani Dyrektor na zakończenie uroczystości – jak co roku – wypowiedziała formułę: „Rok szkolny 2018/2019 uważam za rozpoczęty”.

GALERIA

Następnie uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, aby się przywitać i poczynić pierwsze ustalenia.

Rok szkolny 2018/2019 jest szczególny – w tym roku dwa roczniki będą kończyły naszą szkołę: uczniowie III klas gimnazjalnych oraz uczniowie klas ósmych. Po raz pierwszy odbędą się też dwa egzaminy – gimnazjalny i ósmoklasistów. Jaki będzie? Przekonamy się w ciągu kolejnych dziesięciu miesięcy.

         Renata Bortniak       

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4544486      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia