Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Uroczystość znakowania grobów Powstańców Wielkopolskich...2016-11-24  

22 listopada 2016 r. na cmentarzu w Przemęcie obyły się główne uroczystości upamiętniające Powstańców Wielkopolskich z terenu Ziemi Przemęckiej, spoczywających zarówno na przemęckich cmentarzach jak i poza gminą. Upamiętnienie to miało szczególny wyraz – nagrobki powstańców zostały oznakowane specjalnymi pamiątkowymi medalami „Powstaniec Wielkopolski”

Organizatorami tej ważnej akcji byli Antoni Fornalski, Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Przemęcie oraz Dorota Gorzelniak, Wójt Gminy Przemęt.

Gospodarzami uroczystości na cmentarzach w Solcu Nowym w dniu 16 listopada, podczas której oznaczono medalem grób Józefa Józefowskiego oraz w Mochach - 24 listopada był Zespół Szkół w Mochach. Relacje z tych uroczystości szeroko opisano na stronie Urzędu Gminy w Przemęcie - TUTAJ, gdzie odsyłamy naszych czytelników wzbogacając je o nasze własne zdjęcia:

GALERIA - Solec Nowy

GALERIA - Mochy

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3969949      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia