Strona główna -> KLASY GIMNAZJUM -> Projekt Edukacyjny
 V Turniej Andrzejkowy2013-11-30

W sobotę 30 listopada odbył się w naszej szkole już V Andrzejkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. W hali sportowej spotkały się 4 drużyny: Gimnazjum nr 9 z Leszna, Gimnazjum z Brenna, Gimnazjum z Przemętu oraz oczywiście drużyna z Moch. Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym.

10. Agnieszka Kaczmarek

Turniej otworzył mecz drużyn z Przemętu i z Leszna. Gra skończyła się z wynikiem 2:0 dla dziewcząt z Leszna. Następnie na boisko wkroczył nasz „team” z Moch. Po zaciętej walce ostatecznie wywalczyłyśmy wynik 2:0. Kolejny mecz grały siatkarki z Brenna i z Przemętu, zakończył się on z wynikiem 2:0 dla Brenna. Nadszedł czas na według mnie najciekawszy mecz w całym turnieju. Na początku wydawało się że bez problemu wygramy z drużyną z Leszna W pierwszym secie dałyśmy z siebie wszystko i wygrałyśmy z przeciwnikiem z przewagą 16 punktów. W drugim natomiast, odpuściłyśmy sobie, co zmusiło nas do rozegrania 3-ego seta. Nawet w tie-breaku do końca nie było pewne, czy uda się nam wygrać z Lesznem. Ostatecznie wygrałyśmy 16:14. Ostatni mecz zagrały dziewczyny z Brenna i Przemętu. Zakończył się on wynikiem 2:0 dla Leszna.

Wyniki:

I GIMNAZJUM MOCHY

II GIMNAZJUM nr 9 LESZNO

III GIMNAZJUM BRENNO

IV GIMNAZJUM PRZEMĘT

Każda drużyna dostała pamiątkowy dyplom. Za pierwsze 3 miejsca dziewczęta otrzymały medale, a za pierwsze puchar ufundowany przez p. Dyrektor. W czasie przerw między meczami zawodniczki mogły poczęstować się ciastem z wróżbą. Cały turniej organizowany był przez dziewczęta z projektu „Sport na wesoło”. Dziękujemy panu D. Mindak, panu J. Bortniakowi oraz panu. M. Wawrzyniakowi, za sędziowanie, Dominikowi B. obsługę muzyki, Jakubowi K., Nikodemowi W. i Jakubowi B. za pomoc na boisku oraz Dominice K. i Paulinie H. za liczenie punktów. Dziękujemy także za kibicowanie ;)