Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 W POGONI ZA LITERAMI…DO WOLSZTYNA2017-04-06  

Dnia 6 kwietnia 2017 roku klasa pierwsza udała się na wycieczkę. Najpierw autobusem szkolnym dojechaliśmy do Nowej Wsi. Stamtąd szynobusem pojechaliśmy do Wolsztyna, niektórzy pierwszy raz jechali tym środkiem lokomocji. Potem obejrzeliśmy perony, rozkłady jazdy, punkt informacyjny i kasę. 

Następnie poszliśmy do Komendy Policji na spotkanie z policjantami, którzy pokazali nam różne pomieszczenia w komendzie i przeprowadzili pogadankę o bezpiecznym poruszaniu się na drogach. Wszyscy otrzymali książkę o policjancie Pyrku. 

Kolejny punkt naszej wycieczki to autorska Galeria Malarstwa p. Alicji Początek, która opowiedziała uczniom o swojej pasji, jak powstają obrazy olejne, a jak malowane akwarelą. Na wystawie szukaliśmy obrazów realistycznych i abstrakcyjnych, rozróżnialiśmy portrety, pejzaże, martwą naturę, a także szukaliśmy znanych miejsc z Wolsztyna przedstawionych na płótnie przez p. Alicję. Dziewczynki były też zainteresowane biżuterią wykonaną przez malarkę, a wielu zakupiło ozdoby wielkanocne jej autorstwa.

Potem była słodka niespodzianka, udaliśmy się do kawiarni p. Gwoździa , gdzie mieliśmy zarezerwowane stoliczki, aby chwilę odpocząć i zjeść lody i ciastka. Samodzielne wybory smaków nie były prostą sprawą .Następnie była powtórka z przyrody, bo deptak nad jeziorem jest przepięknie obsadzony wiosennymi kwiatami. Podziwialiśmy i nazywaliśmy: hiacynty, żonkile, bratki, tulipany, forsycje, magnolie, ale najwięcej radości budzą zawsze ptaki, a na wodzie były łabędzie i kaczki. Po tym spacerze ruszyliśmy w kierunku rynku, aby obejrzeć pomnik poświęcony powstańcom wielkopolskim.

Dalej skierowaliśmy swoje kroki do sklepu z garniturami, gdzie pracowała mama naszej koleżanki Mileny. Wielkie zaciekawienie wzbudziły spinki do mankietów, które były w różnych kształtach oraz chusteczki do butonierki. 

Ostatnie miejsce to wizyta u jubilera. W sklepie pani A. Wojtkowiak czekał na nas pan jubiler i pan zegarmistrz. Opowiedzieli nam o swojej pracy, a następnie pokazali , jak działa zegar z kukułką oraz jak naprawia się małe zegarki z kopertą - jaką kopertą? – pytały dzieci. Oczywiście wszyscy przymierzyli lupę na swoje oko, a następnie z zainteresowaniem oglądali wystawy z zegarkami i biżuterią. Podczas trwania naszej wycieczki znaleźliśmy też kształty literopodobne, najlepszym poszukiwaczem był Julek.

FOTOGALERIA

Dziękuję panu Grzegorzowi Mikołajczakowi, który opiekował się dziećmi podczas wycieczki.

E.Wita                

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4103881      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia