Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 W poszukiwaniu zawodu - wycieczka zawodoznawcza gimnazjalistów 2018-10-04  

Celem doradztwa zawodowego jest wsparcie młodzieży w okresie planowania przyszłości zawodowej. Brzmi strasznie naukowo, ale w praktyce oznacza pomoc w odnalezieniu wymarzonej pracy. Dlatego uczniowie klas III gimnazjum Szkoły Podstawowej w Mochach po raz kolejny wybrali się na wycieczkę do zakładów pracy.

Tym razem odwiedzili aptekę we Włoszakowicach, w której oprócz leków gotowych, można dostać leki recepturowe czyli produkty lecznicze sporządzone w aptece na podstawie recepty lekarskiej, która dokładnie opisuje ilości poszczególnych składników i postać leku (np. maść, globulki, czopki, proszki). Kolejnym miejscem wycieczki była firma Werner Kenkel w Krzycku Wielkim, która jest producentem tektury falistej, opakowań z nadrukiem fleksograficznym i offsetowym oraz materiałów POS. Tam uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się produkcji opakowań, które znane im są ze sklepów podczas codziennych zakupów.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli film pt. "Kamerdyner", opowiadający o relacjach niemiecko-polsko-kaszubskich.

GALERIA

Wycieczka spotkała się z entuzjazmem gimnazjalistów i na pewno pomogła im w rozważaniach na temat swoich własnych zainteresowań oraz skłoniła do rozmyślań na temat filmu.

                                        pedagog Anna Kruk            

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4846614      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia