Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 W powiecie byli lepsi od nas...2019-03-15  

15 marca 2019 r. nasi uczniowie: Anastazja Majewska, Patrycja Hajduk i Mateusz Dworzański wzięli udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w siedzibie PSP w Wolsztynie. 

Najpierw była część pisemna. Test był trudniejszy niż w ubiegłym roku, dużo pytań z historii straży pożarnej. Najlepszy uczestnik miał wynik 23 pkt na 30. Pięć osób o najwyższej ilości punktów dostało się do części ustnej, gdzie odpowiadali na 3 pytania dotyczące roli straży pożarnych, dystynkcji i sprzętu gaśniczego, który był na fotografii. Niestety nasi najlepsi uczniowie mieli po 18 pkt, jeden punkt i byliby w części ustnej.

Najlepsi okazali się uczniowie z Obry, gdzie przynależność do OSP i praca w PSP to tradycje rodzinne. Gratulujemy zwycięzcom, ale nie poddajemy się i w przyszłym roku znów zawalczymy, niestety bez Mateusza, bo on już będzie reprezentował inna szkołę lub jednostkę OSP. Mimo porażki nasi reprezentanci wrócili zadowoleni, bo na turnieju jest zawsze miła atmosfera.

E. Wita          redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 1Strona:  1  dodaj komentarz

  Obserwator2019-03-26 17:17:36

Tytuł jest bardzo nie na miejscu. Piszecie Państwo o własnych uczniach. Trzeba docenić ich starania już na wstępie, a nie podkreślać, że byli lepsi.

 liczba odwiedzin: 4835297      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia