Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 WARSZTATY CHEMICZNE2018-04-04  

W środę 4 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z panem chemikiem- profesorem Witoldem Kamińskim. Pan profesor wprowadził przedszkolaków w świat chemii, wyjaśniając im co to jest chemia i jak bardzo przydatna jest w życiu. Zapoznał dzieci z zasadami obowiązującymi w laboratorium chemicznym, do których należą: 
1. Zachowanie należytej ostrożności 
2. Dzieci w laboratorium przebywają pod opieką dorosłych 
3. W laboratorium zawsze nosimy okulary ochronne i fartuch.
Pan profesor zapraszał przedszkolaków do wykonywania wielu doświadczeń. Dzieci wraz z profesorem zmieniały kolor cieczy w menzurkach, sprawdzały czy dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza, próbowały zmieszać wodę z olejem, dochodząc do wniosku że nie da się tego dokonać. Na koniec mali chemicy po zmieszaniu czterech substancji wykonali dwa wulkany w kolorze różowym i niebieskim, co wprawiło ich w nie lada zachwyt.
Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia z chemii, wzbudziły w nich zainteresowanie i wprowadziły w nowy świat jakim jest chemia.  

Dziękujemy Radzie Rodziców za opłacenie warsztatów.

Jolanta Jung

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4898413      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia