Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Warsztaty plecionkarskie…2018-03-27  

27 marca 2018 r. członkowie kółka plastycznego i inne chętne osoby wzięły udział w warsztatach plecionkarskich. Zajęcia prowadzili państwo Agnieszka i Krzysztof Pierzyńscy-firma Artex - z okolic Nowego Tomyśla, a wiadomo, że Nowy Tomyśl słynie z wyrobów wikliniarskich oraz, że na rynku tego miasta stoi ogromny kosz wiklinowy, który znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa. Jest to największy kosz wiklinowy na świecie o długości prawie 20 metrów, wysokości 10 metrów, a plotło go 50 plecionkarzy przez 3 dni. Zużyto ok.12 ton wikliny.

GALERIA

My nie robiliśmy, tak olbrzymich koszy, ale każdy uczestnik uplótł bardzo ładny koszyczek z wikliny. Najpierw p. Krzysztof namoczył wiklinę, aby była giętka i się nie łamała. Potem wszyscy dostali gotowy szkielet, który przeplatali witkami wikliny. Nasi goście byli zdumieni, że tak dobrze poszło wyplatanie, bo naprawdę szybko powstały koszyczki, ale potem jeszcze wszyscy nauczyli się, jak się robi uchwyty do tych koszyczków. Końcowy etap, to przycinanie wystających witek, aby koszyczek estetycznie wyglądał. A jak nam to wyszło? –oceńcie sami oglądając koszyczki na fotografiach.

Elżbieta Wita              

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4898354      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia