Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 WARTO ZAJRZEĆ DO ŁYSEGO MŁYNA……..2017-11-08  

        Uczniowie, którzy wykazali się dużą aktywnością podczas tegorocznego Pikniku Ekologicznego w dniu 8 listopada 2017 roku wyjechali w nagrodę do Ośrodka Edukacji Leśnej „Leśny Młyn” w Biedrusku. Jest to zrekonstruowany XV-wieczny drewniany młyn wodny, odtworzony w oryginalny sposób-bez użycia gwoździ oraz z zachowaniem dawnej bryły i konstrukcji. Łysy Młyn jest miejscem, w którym dzieci, młodzież i dorośli podczas spotkań z leśnikami, poznają tajniki przyrody.

        Uczestnicy wycieczki brali udział w warsztatach pt. ,,Grzybobranie”, podczas których poznali budowę grzybów, ich nazwy, miejsca występowania oraz rozpoznawanie. Potem wysłuchali prelekcji o martwym drzewie i tu zaskoczyła ich wiadomość, że tak naprawdę, to ono nie jest martwe, ale żyje, bo rosną na nim mchy, trawy, młode drzewka, a w środku żyją różne owady, które powodują rozkład drewna. Najciekawsze miejsce znajduje się na poddaszu młyna, to sala z mikroskopami. Tam uczniowie mogli zobaczyć w powiększeniu różne owady leśne. Z wielkim zainteresowaniem oglądali zgromadzone tam okazy. Po zajęciach w młynie, ruszyliśmy w trasę wokół niewielkiego jeziorka, gdzie rozpoznawaliśmy gatunki drzew, znaleźliśmy też okazy mało znanych grzybów oraz siedlisko bobrów-żeremie. Na końcu trasy był plac zabaw, na którym uczestnicy się pobawili, a potem pojechaliśmy na posiłek do McDonalds, bo już byliśmy głodni.

GALERIA

        Już dzisiaj zapraszam do udziału w Pikniku Ekologicznym, który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku, a najaktywniejsi na pewno otrzymają nagrodę – niespodziankę. Już teraz zbieraj makulaturę!!!

        Dziękuję p. Joannie Koziołek, Marioli Prządka i Danucie Skulskiej za opiekę nad uczniami.

Elżbieta Wita         

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4222312      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia