Strona główna -> K E R i I -> Aktualności
         IMIENINY:
 WCZASY W MIELNIE2019-09-20  

    "Jak mówi przysłowie, z wiekiem maleje zapotrzebowanie na zysk, a rośnie na święty spokój. Seniorzy są osobami, które nic już nie muszą, ale za to wszystko mogą"!

    A skoro już się w życiu napracowali, teraz powinni wypoczywać. To dla nich zarząd Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mochach zorganizował wycieczkę nad morze do MIELNA. Turnus wczasów rozpoczął się 14. września 2019 i trwał do 20.09.2019. Grupa 50 osób została zakwaterowana w hotelu "GRYF".W tym turnusie uczestniczyła także grupa 10 członkiń z K G W.

    Pobyt nad morzem to był dobry pomysł dla seniorów również ze względu na panujący na wybrzeżu klimat, który ma wpływ na zdrowie. Powietrze nad Morzem Bałtyckim ma dużą zawartość prozdrowotnego jodu. Pozytywnie wpływa na układ nerwowy, funkcjonowanie mózgu, odporność i sprawność ruchową, niezależnie od wieku. Pogoda nam dopisała, (tylko jeden dzień deszcz pokropił, ale nie przestraszył) co niektórzy wygrzewali się, spacerując promenadą bądź leżakując na tarasie hotelu.
Po codziennym odpoczynku bawiliśmy się na wieczorkach tanecznych przy muzyce DJ zaproszonego przez pana KRZYSZTOFA i muzyce biesiadnej PANA MARIANA i STANISŁAWA.

    Odwiedziliśmy także ,,Ogrody w Dobrzycy”.Kilka tematycznych ogrodów; japoński, ziołowy, niebiesko-złoty, czerwony, pomarańczowy, wiejski, zielone labirynty. Jest co oglądać – 4 ha i podejrzeć inspiracje do swojego ogródka. Polecamy!!!

    W drodze powrotnej odwiedziliśmy także Borne Sulinowo. Wymarłe miasto poradzieckie położone w lesie. Skoszarowaną osadę założyli Niemcy w latach 30-tych, później służyła jako obóz jeniecki, najpierw wykorzystywana przez Wehrmacht, później przez Armię Czerwoną. Następnie skoszarowani zostali żołnierze radzieccy i pozostali tam do 1992 roku, kiedy miasto oficjalnie zostało wyjęte spod radzieckiej administracji. Obecnie tam mieszka ok. 5 tys. mieszkańców; 12 radzieckich żołnierzy pozostało, założyło rodziny i mieszka do dziś. Warto się wybrać na wycieczkę do Bornego i po jego okolicach. Sporo ciekawych miejsc związanych z historią i nie tylko ...wiele tam tras kajakowych, szlaków wodnych Pilawy, Rurzycy, Gwdy i Dobrzycy.

    Wypoczęci i naładowani świeżą energią wróciliśmy do domów.

Danuta Skulska        


redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5471704      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia